Başkan Bize Söz Verdi , ”Bir Daha Olmayacak”

16 Mayıs 2018
Başkan Bize Söz Verdi , ”Bir Daha Olmayacak”

Haftasonu Kırşehir’de yaşanan sel felaketiyle ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , ”Sele göre alt yapı yapılmaz.Bizim alt yapımız olmasaydı 15-20 dk. İçin de bu kadar su çekilir miydi?” açıklamasında bulunmuştu.Bahçeci’nin alt yapı ve üst yapı çalışmaları sırasında mağdur olan esnafa , bir daha sel baskını yaşamayacaklarına dair söz verdiği ortaya çıktı.Söz konusu suyun boşaltımının akşam saatlerine kadar sürdüğü belirtildi.

Sadece 20 dakika sürdü fakat yeni biten alt yapının da yetersiz kalmasıyla birlikte Kırşehir’de felaketi yaşadı.Yağışın 1 saat sürmesi durumunda can kayıplarının yaşanması kaçınılmazdı zira Neşet Ertaş Kültür merkezinde yaşanan çökme sonucu 5 işçi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.Konu ile ilgili ilk değerlendirmesinde Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,”Cumartesi günü bir felaket yaşadık. Çok ciddi bir sel oldu. Cacabey’in  önünden gelen sel ırmak gibi çağlıyordu. Hemen felaket tüccarları var. Alt yapı yapıldı böyle niye sel oldu diye yaygara koparmak isteyenler oldu. Dünya’nın hiçbir yerinde sele göre alt yapı yapılmaz. ” açıklamasında bulunmuştu.Yaşar Bahçeci açıklamasının devamında , ”Bizim alt yapımız olmasaydı 15-20 dk. İçin de bu kadar su çekilir miydi? Saatlerce, belki günlerce şehir su altında kalırdı. Alt yapımız sayesinde biz bu kadar az hasarla atlattık”  ifadelerini kullanmıştı.

BİZE SEL BASKINI YAŞAMAYACAKLARINA DAİR SÖZ VERDİ

Sel baskınında en çok zararı Terme Caddesi esnafı gördü.İş yeri sular altında kalan esnaflardan birisinin yaptığı açıklamada sel baskını yaşamayacaklarına dair kendilerine başkan tarafından söz verildiği ortaya çıktı.İş yeri sular altında iken açıklamada bulunan esnaf, ”2 saat oldu gelen giden yok.Burada boğulsak kimse gelip de yardım etmeyecek.Sizden öncelikli yerler var diyorlar.Bizden öncelikli yer neresi olabilir ? Başkan bir daha su basmayacak diye sözünü verdi.Bir daha pasajınıza su girmeyecek dedi.Önlemini aldık dedi.Logarları çoğalttık dedi.Kapımın önüne 1 kasa çiçek koysam ona karşı çıkıyor arkadaşlar ama herhangi bir acil müdahale olunca kimse yok.Lafla önlem alınmaz.

SUYUN ÇEKİLMESİ AKŞAMI BULDU

Aynı cadde üzerinde bulunan bir başka esnaf ise suyun 15-20 dakika içerisinde çekilmediğini caddenin trafiğe kapatılarak pompalarla suyun boşaltıldığını bunun da akşam saatlerine kadar devam ettiğini belirtti.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN