7 Yıldır Katilini Arıyorlar

10 Ocak 2018
7 Yıldır Katilini Arıyorlar

Kırşehir’de ”Laz Ali” olarak bilinen  Ali Dizdaroğlu’nun ölümü ile ilgili sır perdesi hala aralanamadı.Dizdaroğlu’nun ailesi o dönem Kırşehir Emniyet Müdürü olan firari FETÖ’cü Metin Aşık’ın olayı sümen altı ettiğini iddia ediyor.

Olay 29.12.2012 tarihinde Ankara-Kayseri karayolu üzerinde gerçekleşmişti.Sanayi sitesinde hızarcılık yapan Ali Dizdaroğlu (72) evine dönerken o dönemde yapımı devam eden Ankara-Kayseri yolunda karşıdan karşıya geçmek istedi.Elinde ekmekle evine gitmek üzere yolun karşısına geçtiği sırada plakası alınamayan bir araç çarpıp kaçtı.’sürücü kaçmayıp yaralanan yaşlı adamı hastaneye ulaşmasını sağlasaydı belki kurtulabilirdi’ diye sitemde bulunmuştu.

Yaşanan bu olayın ardından Ali Dizdaroğlu’na çarparak kaçan şahsa bir türlü ulaşılamadı.Olay Ekşi sözlük’de Ali Dizdaroğlu’nun torunu tarafından 7 yıl sonra gündeme getirildi.Ekşi Sözlük’de ”Lanus” adıyla başlık açın Dizdaroğlu’nun torunu , olayın örtbas edildiğini iddia etti.Torun Dizdaroğlu, ”dedem laz ali adıyla kırşehir’de tanınan bir insandı. çayını çorbasını içmeyen insan kalmamıştır. cenazesine dahi bizim bilmediğimiz tanımadığımız okuttuğu meslek sahibi olmasına yardım ettiği bir sürü doktor öğretmen ve mühendisler vardı. yokluk içinde olsa dahi insanlara cebindekinin tamamını verebilecek bir insandı. olay günü elinde iki ekmek , bir kutu dondurmayla evine gitmeye çalışırken araba çarpması sonucunda vefat etti. olay bu vefatından daha öte lütfen bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum son çare olarak artık buraya yazıyorum.

çarpan aracın olay yerine dikiz aynası düştü. dikiz aynasından arabanın model markasına kadar bulundu. olay günü kara yollarına ait çalışması gereken kameraların çalışmadığı söylendi. incelemeye gelen polisler civar yerdeki kameraları kontrol ettiğini fakat aracın bulunamadığını tespit etmiş. marketler ve dükkanlarda kullanılan kameralar 7 gün kayıt yapıyor ve siliniyor olay olduktan 7 günden daha da fazla bir zaman dilimi geçtikten sonra polis kameraları kontrol etmeye gidiyor ve ilgili arabayla ilgili kayıt olmadığını görüyor.

kazanın kayseri yolu üzerinde gerçekleşmesi üzerine çevre illerde tarama başlatılmasını istiyor fakat buda yapılmıyor. olay aileye 3 ayda bir bilgi verilmek üzere dava zaman aşımına atılıyor. bu sırada bizim gerekli video ve belgelere ve faile ulaşma çabalarımızı gören polis farklı günlerde sert bir dille “siz kendi işinize bakın, biz hallediyoruz zaten!” deyip fırça çekiyor. bu birkaç kere oluyor. ” iddiasında bulundu.

Dizdaroğlu, o dönemde Emniyet Müdür olan firari FETÖ’cü Metin Aşık’ın olayı sümen altı ettiğini iddia ediyor.Torun Dizdaroğlu, ”aile olarak kendi aramızda olayın örtülmeye çalıştığını düşünüp bunu dillendiriyorduk. fakat dönemin emniyet müdürünün fetö soruşturmasına adının karıştırması şüphelerimizi daha fazla destekledi.

ben o olay yerini inceledim arkadaşlar. o eline aldığı ekmekler kana bulanmıştı. araba öyle bir hızla vurmuştu ki yolun arasında olan beton blok çatlamıştı. şuan bile yazarken o anı yaşıyorum. anneannem dondurmayı çok severdi ona aldığı kanlı dondurma kutusu gözümün önüne geliyor..
anneannem o gün hafızasını kaybetti ve alzhemeir teşhisi konuldu.
cenaze günü “deden nerede gelmeyecek mi saat geç oldu.” deyişi aklıma geliyor.
cenaze yıkamaya girdiğimde o kafasının arkasındaki kırık kemiğinin üstüne kafasını nasıl oturduğu aklıma geliyor.
öldüğü zaman dayımla arası limoni olduğu için dayımın bir yıl boyunca uyuşturucu batağına düşmesi geliyor.

evet geri gelmeyecek ama bu adama çarpıp olay yerinden kaçan şeref yoksununu bulmak için illa nüfuz sahibi mi olmak gerekiyor? olay yerine arabanın dikiz aynası düşerken, arabanın modeline ve markasına kadar bulunurken bu insan nasıl bulunamaz? farzedelim ki olay yerindeki kameralar çalışmadı bu olay kayseri yolu üzerinde gerçekleşiyor kayseri yolu üzerinde bu aracı çeken hiçbir kamera yok muydu? hadi bu insan bulunamadı bu arabanın aynasını almak için hiç mi kimse, sanayiye gitmedi? yedek parçadan araba bulunmadı? yada araba terk mi edildi, neden terk edilmiş hali bulunmadı? biz olayı aydınlatmaya çalışırken polisler bizi neden sert bir dille farklı günlerde ikaz etti?

gerekli kurumlara, millet vekillerinin özel mail adreslerine dahi o tarihten beri yazıyorum fakat olumlu bir geri dönüş yok. tek çarem burası. en azından içimize su serpilsin.” diyerek isyan etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü ise o dönemde yol yapım çalışmalarından dolayı kameraları çalışmadığını ve çalışmaların titizlikle yürütüldüğüne dair aileye cevap verdi.

Konuyla ilgili bilgi vermek isteyenler bu hesaba mail atabilir : alparslan.turkyilmaz@gmail.com

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN