AK Parti ve MHP’nin Ortak ”Belediye Başkan Adayı”

30 Ocak 2018
AK Parti ve MHP’nin Ortak ”Belediye Başkan Adayı”

Ak Parti ve MHP 2019 yerel seçimlerine ittifak olarak girmeye hazırlanırken , siyaset kulislerinde 2019 yerel seçimleri için ”ortak aday” üzerinde konuşulmaya başlandı.

Bilindiği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2019 Kasım ayında yapılacak ”Başkanlık” seçimleri öncesi ”Başkan” adaylarının olmadığını açıklayarak bir anlamda MHP’nin Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı.

Ak Parti ve MHP ittifakı için komisyonlar kuruldu ve çalışmalar da başladı.2019 yerel ve genel seçimlerine ”Ak Parti-MHP İttifakı” olarak girilecek.

2019 mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde  siyaset kulislerinde , Ak Parti ve MHP’nin ortak ”Belediye Başkan Adayı” ile seçime gideceği konuşulmaya başlandı.

Buna göre ;  il ve ilçelerde her iki partinin göstereceği tek bir ”Belediye Başkan Adayı” olacak.Bu durum ister istemez tartışmaları da beraberinde getirecek.Özellikle parti teşkilatlarında meydana gelecek tartışmaların önüne geçmek için her iki parti genel merkezinin ortak çalışması sonucu bir aday belirlenecek ve bu karar da parti teşkilatlarına iletilecek.

2019 yerel seçimleri , Başkanlık seçimlerinin de belirleyicisi olacak.Bu yüzden ”Ortak Belediye Başkan Adayı” noktasında ince elenip sık dokunacak.Bir taraftan geniş çaplı anket çalışmaları yapılırken diğer taraftan parti tabanı ve teşkilatlarının da nabzı tutulacak.

İlerleyen günlerde ”Ortak Belediye Başkan Adayı” noktasında atılacak adımları ve 2019’da Ak Parti ve MHP’nin ”Ortak Belediye Başkan Adaylarının” kimler olacağını bekleyip göreceğiz.

Ömer Duran

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN