Ankara-Niğde Otoyolu 2019 yılı sonunda hizmete giriyor

2 Şubat 2018
Ankara-Niğde Otoyolu  2019 yılı sonunda hizmete giriyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Dar çerçevede küçük hesaplarla bu büyük projeleri eleştirmeye kalkmasınlar. Biz Avrasya Tüneli’ni yaparak geçen yıl 1 milyar 200 milyon TL tasarruf ettik” dedi. 

Ankara-Niğde otoyolu temel atma töreni, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Törende konuşan Bakan Arslan, 100 bin bakanlık çalışanı, çözüm ortakları olan 100 bin yüklenici ve hizmet alınan 50 bin kişi olmak üzere toplam 250 bin kişiyle Türkiye’nin her yerini ulaştırmak ve eriştirmek adına durmadan çalışmaya devam ettiklerini kaydetti. İnsanın hayatını kolaylaştırmak ve ekonominin önünü açmak adına ulaştırma alt yapıları gerçekleştirdiklerini ifade eden Arslan, “Özellikle Ankara-Niğde arası eksik olan otoyolun tamamlanması konusunda yoğun bir mesai harcadık. 2017 yılı içinde ihalesini gerçekleştirip, Ağustos itibariyle de yer teslimi yaparak işe başladık. Memnuniyetimiz güzergah üzerinde Ankara başta olmak üzere Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, hatta Konya’ya ya da Kulu üzerinden bağlanacağız.

 

Niğde de dahil bütün illerin hizmetini görecek, ulaşımını kolaylaştıracak bir proje olmasıdır. Görevli şirketimiz ERG Otoyol çok yoğun bir şekilde bütün güzergahta çalışacaklar ve işletme döneminde de bütün illerimize hizmet edeceğiz. Ülkenin kalkınmasının, sanayisinin ve endüstrisinin büyümesinin olmazsa olmazı ulaştırma alt yapı projelerini sadece yoldan geçen araçları hesaba katarak ekonomiktir veya değildir diye yorumlamak hatadır. Bu projeler insanımızın hayatını kolaylaştırıyor ve bununla beraber güzergah üzerindeki sanayinin büyümesini sağlıyor, böylelikle istihdam sağlıyor ve ekonomiye katma değer oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Ankara-Niğde otoyolunun 155. kilometresinde yapılacak kavşak ile 28 km bağlantı yolu yapılarak otoyol Kırşehir’e bağlanacak. Ağaçören kavşağından Harmandalı köyü, Saraycık köyünun batsından, Kızılırmak üzerinden yapılacak yeni bir köprü ile Sıddıklı İkizağıl ve Güzler köylerinin arasından hareketle sanayi sitesinin doğusundan Kırşehir- kayseri yoluna bağlanacaktır. Böylece Kayseri istikametinden gelen araçlar ile Kırşehir’den hareket eden araçlar otoyol standartlarında yapılan bağlantı ile Ankara otoyoluna bağlanma imkanına kavuşacaktır.
Üçüncü olarak ise Kırşehir Ortaköy yolunun bozkır mevkiinde Ankara-Niğde otoyolunun 178. kilometresinde Bozkır kavşağına bağlanabilecek. Böylece Kırşehir istikametinden güney bölgelerine hareket eden araçlar bozkır kavşağından otoyola bağlanabilecek.
YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN