Başkan Şehir Merkezini İşaret Etti Ama

12 Ocak 2018
Başkan Şehir Merkezini İşaret Etti Ama

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı açıklamada , Üniversite öğrencileri için yapılacak yurtların şehir merkezine yapılması gerektiğini, öğrencilerin şehirden kopuk olmaması gerektiğini belirtti.Ancak Ahi Üniversitesi Bağbaşı kampüsü çevresinde belediyenin sorumluluk alanı içerisinde kalan bölgelerde yurt binaları yükselmeye devam ediyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı bir değerlendirmede , ”Ahi Evran Üniversitesi bizim için çok önemli. Üniversitenin doğru planlanması son derece önemli, yurtların doğru planlanması, şehirlere katkı sağlaması ve her yerde söylüyorum. Kültür Merkezi’nin yanındaki Teknik Lise, Eğitim Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu, yurt buradaki bölge için uygundur. Belediye’nin orada arsaları var hepsini ben veriyorum. 82 dönüme yakın orada tek parça arazi çıkıyor.Gelin yurtların hepsini şehir merkezine yapalım. Kampüs içine yapılan yurtlar bana göre şehre çok bir katkısı yok. Onun için yurtları şehir merkezine yapalım. Öğrenci şehirden kopuk olmasın. Hep beraber bir araya gelelim. Kim yönetiyor belediye başkanı, vali, milletvekilleri,  rektör bir araya gelelim. Ben orada bana ait ne varsa vermeye hazırım.Hemen planlayalım. Özel yatırımcıya mı vereceğiz ihaleye mi vereceğiz yoksa devlet mi yapacak üniversite mi yapacak kim yaparsa gelsin yurtları yapsın. Okulda geçirdiği vakitten çok öğrenci yurtta vakit geçiriyor öğrencilerin okuldan sonra şehirle bütünleşmesi gerekiyor. Bunlar kritik kararlardır. Hata yapma lüksümüz yok onun için bunları da cesurca konuşmak lazım. Biz çalışırsak şehir vizyon kazanıp büyüyecek gelişecek” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMANCI VE İLİM YAYMA CEMİYETİNE AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEN YURTLARA İZİN ÇIKTI

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, üniversite içerisinde yapılan öğrenci yurtlarına atıfta bulunarak, burada yapılacak yurtların şehre bir katkısı olmadığını açıkladı ama Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Kampüsü çevresinde bulunan belediye sınırları içerisindeki alanlara , Süleymancılar Cemaatine ve İlim Yayma Cemiyetine ait olduğu iddia edilen yurtlar için izin verildiği belirlendi.Söz konusu yurtların kaba inşaatları devam ediyor.

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN