Bir subay uğruna ‘Menemen’i yakın!’ diyen Mustafa Kemal’i özledik…

18 Aralık 2016
Bir subay uğruna ‘Menemen’i yakın!’ diyen Mustafa Kemal’i özledik…

 

Her yılın sonunda bir mukayese yapar insan kendi içinde ‘Ben bu yılı nasıl geçirdim?’ diye. Ben bu mukayeseyi bugün yapacağım kendi içimde ama bu mukayese benim değil pamuk ipliğine ve Allah’a havale sabahlara uyanarak 2016 yılını bitiren milletim adına yapacağım.

 

Biz 2016’yı tam da şöyle bitirdik: Bombalar, şehitler, istismarlar, tecavüzler, darbeler, savaşlar… Saydıklarımın fazlası vardır, eksiği yoktur şüphesiz.

 

Silahsız askeri şehit ettiler, savunmasız halkı bombaladılar, körpecik bedenlere el sürdüler, beraber yedikleri tasa pislediler, dünyaya dayılık yaparak kin ve düşmanlık kazandırdılar, güzel ülkeme. Sonra da hiç utanmadan, yüzleri kızarmadan gazel okudular millete: ‘Artık bıçak kemiğe dayandı!’ , ‘Sözün bittiği yer!’ , ‘Sabrımız kalmadı!’ ve daha bir sürü deli saçması. Karnımız tok bu sözlere beyler! Artık bu sözleri duymaktan sıkıldık, siz de söylemekten sıkılın artık ve iş yapın! Terörün lanetlemekle bitmediğini anlayın artık emin olun ki bunu anladığınız vakit terör bitecektir, istismar bitecektir, çalma çırpma bitecektir!

 

Ve lütfen milleti rakamlarla geçiştirmeyin, hiç düşmeyeceğini bile bile beklediğimiz rakamları hesaplamaktan yorulduk. Anlamadığınız şey şu onlar sadece rakam değil. Onlar insan, hepsinin bir hikayesi var, hayalleri var, beklentileri var, bekleyenleri var. Şehit olanları düşünüyoruz yanıyoruz, geride kalanlarını düşünüyoruz yanıyoruz, geleceğimizi düşünüyoruz kavuruyoruz, kavruluyoruz…

***

Bu isyan daha başka nasıl anlatılır, bunca acıya yürek nasıl dayanır, biri anlatsın bana? Kelimeler boğazımda düğüm düğüm nefes alırken göğsüm daralıyor, nefes alamayanları düşündükçe. Bu nasıl bir soysuzluktur, kahpeliktir? Sen izne çıkan savunmasız askeri nasıl hedef alırsın? Biz isteriz ki düşmanlık da dostluk gibi mertçe olsun! Dağlarda görüp kuyruğunuzu apış aranıza alıp kaçarak yapamadıklarınızı şehrin göbeğinde yapmak nasıl bir ahlaktır?

 

Korktuğumuzdan mı böyle isyan ederiz sanırsınız sakın ha! Biz iki ayaklı insan yamyamlarına tek kurşun sıkamadan şehit olduğumuza isyan ederiz!

 

O delikanlıların en güzel günüdür çarşı izni çünkü siz köpekleri korkutmak için 1 hafta boyunca giydikleri kamuflajları sadece birkaç saatliğine ütüsüz bir gömlek ve kot pantolonla değiştirdikleri yine siz köpekleri daha iyi kovalamak için 1 hafta boyunca giydikleri botları sadece birkaç saatliğine daha çamur dahi olmamış spor ayakkabılarla değiştirdikleri ya da siz köpeklerden korumak için silahaltına girdikleri nişanlılarını, analarını babalarını, sevdiklerini görmeye çıktıkları tek gündür. Silahsız, teçhizatsız, yeleksiz tek günleridir.

 

Siz köpeklere de yakışan budur zaten: Kahpelik!

***

Peki, ‘Devlet Babam’ çuvaldızı başkasına batırdık lakin şimdi iğneyi de kendimize batırma zamanı değil midir? Biz bu soysuzları iyi biliyoruz da sen bilmez misin? Sen baba değil misin? Bizi kollayıp gözetmen gerekmez mi? Nerde senin istihbaratın? Adım başa radara girdiğimiz trafikte sahte plakaları, bomba yüklü araçları bulmak zorunda değil misin? Sen neredesin?

 

Darbe olur halk sokağa insin dersin, dolar fırlar halk dolar bozdursun dersin, şehit üstüne şehit gelir halk asker olsun dersin. Tamam, hepsi başım gözüm üstüne. Ülkemin menfaati için boynum kıldan ince! Eğer olmuyorsa iste istihbaratı da biz yapalım da lakin sen neredesin? Canımızdan can gidiyor her gün. Her günümüz cenaze her günümüz şehit ve bunların sebebi de İmralı’da bir it oğlu it! Bu kadar açık!

 

***

 

Bağışlayın beni.

İsyanımı tarif edecek, acımı dindirecek daha başka kelime bulamıyorum. Memleketim -Cânım Kayserim- başın sağ olsun, başımız sağ olsun.

 

Ben inanıyorum ki bir gün Türkler delirecek işte o vakit Tanrı Türk’ü değil, Türk düşmanlarını korusun! Hatta korumasın çünkü kanlarında boğulacaklar vakit yakın!

 

Şehidim! Cennet’te görüşmek üzere…

 

YORUMLAR
Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN