Biri Ayak İzinden, Diğerleri Mobeseden Yakayı Ele Verdi

9 Şubat 2018
Biri Ayak İzinden, Diğerleri Mobeseden Yakayı Ele Verdi

Kırşehir’de yaşanan iki hırsızlık vakasından birisi ayak izi ile diğeri ise hırsızların güvenlik kamerasına yakalanması ile çözüldü.

MOBESEYE YAKALANDILAR

İlk olay Kırşehir sanayi sitesinde yaşandı.Bir iş yerinin alarmının çalması üzerine olay yerine giden asayiş ekipleri, hırsızlık yapıldığını belirledi.Bu olay üzerine , polis çevredeki iş yerlerine ait MOBESE kayıtlarını inceledi.Görüntülerde 4 kişinin kimlikleri tespit edildi.Şüphelilerin kullandıkları aracın plakasını da belirleyen ekipler, kent merkezindeki farklı adreslerde M.U.D, T.B, S.D, D.T. ve onlarla bağlantılı olduğu gerekçesiyle C.D’yi gözaltına aldı.Sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan M.U.D, T.B, S.D. ve D.T. hırsızlık suçlamasıyla tutuklandı, C.D. ise serbest bırakıldı.Görüntülerde, yedek parça malzemeleri satan ilk iş yerinden tornavida, levye, pense, el arabası ve matkap çalan zanlıların, daha sonra aldıkları malzemelerle sanayi sitesindeki metal üretim tesisi yapan başka bir iş yerine gelmeleri, bina dışındaki bazı güvenlik kameralarını kırarak içeri girmeleri yer alıyor.Şüphelilerin ikinci kattaki yönetim odasında bulunan kasayı sokağa atmaları, açılmaması üzerine el arabasıyla kasayı taşımaları da kamera görüntülerine yansıdı.Zanlıların benzer suçlardan çok sayıda kaydı olduğu öğrenildi.


HIRSIZ AYAK İZİNDEN BULUNDU

Bir diğer hırsızlık olayı da Çiçekdağı İlçesinde yaşandı.Jandarma ekipleri tv hırsızını ayakkabı izlerinden yola çıkarak yakaladı.
Alınan bilgiye göre Çiçekdağı İlçesi Köseli Kasabasında ikamet eden M.T., adlı kişinin evinde hırsızlık olayı yaşandı. Evinden televizyonun çalındığı ihbarını jandarmaya yapan M.T.,’ye ait evde inceleme yapan jandarma ekipleri hırsıza ait olduğu düşünülen ayak izlerine rastladı.
Jandarma Olay Yeri inceleme ekiplerinin yaptığı teknik analiz sonrası ayak izleri alçıyla bir kalıba alındı. Olay Yeri ,nceleme ekiplerinin ayak izlerini kayıtlarda olan ve suça karışmış kişilerle karşılaştırması sonrası B.D., adlı kişiye ulaşıldı.
Hırsızlık şüphelisi B.D., ifadesi alınmak üzere Çiçekdağı İlçe Jandarma Komutanlığına gönderildi.İki iş yerinden hırsızlık yapan zanlılar , güvenlik kamerası kayıtlarında yola çıkılarak yakalandı.Bi

 

 

YORUMLAR
Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN