Çanakkale Zaferinin Yıldönümünde Özel Kuvvetler Afrin’de

18 Mart 2018
Çanakkale Zaferinin Yıldönümünde Özel Kuvvetler Afrin’de

18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıl Dönümünde , Zeytin Dalı Harekatının 57. gününde Özel Kuvvetler Afrin İlçe Merkezine girdi.Son gelen bilgilerde Afrin’de kontrolün sağlandığı belirtildi.

Gün içerisinde Afrin’de kuşatmanın tamamlandığı duyurulmuştu.Zeytin Dalı Harekatının 57. gününde Çanakkale Zaferinin ise yıldönümü olan 18 Mart’ta Afrin İlçe Merkezinin terör örgütü YPG’den temizlenmesi operasyonu da böylece başlamış oldu.Harekatın başladığını güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar CNN TURK’te katıldığı televizyon programında açıkladı.PKK’nın öncelikli hedefi Afrin’de ki sivilleri Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı kullanmak bu yüzden de Türk Silahlı Kuvvetleri ilerlemesi yavaş ve temkinli şekilde gerçekleşiyor.Özel Kuvvetlerle birlikte ÖSO’da şehir merkezindeki ilerleyişini sürdürüyor.

ÖSO birlikleri, bugün sabahın erken saatlerinde PKK/YPG’li teröristlerden arındırılması hedeflenen Afrin’e kentin güneydoğusundan girmeye başladı. ÖSO güçlerinin ilerleyişi sürerken, kent merkezinden sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor. Ayrıca, Türk savaş uçaklarının da Afrin semalarında uçtuğu gözlendi.

AFRİNLİ KADINLAR, ÖSO’YU ZILGITLARLA KARŞILADI

Zeytin Dalı Harekatı’nın 58’inci gününde Afrin kent merkezine ilerleyişini sürdüren ÖSO güçleri, bir dükkana girip çocuklarıyla birlikte teröristlerden saklanan bir grup kadın tarafından zılgıtlarla karşılandı. ÖSO mensuplarını karşılarında görüp kepengini açtıkları dükkandan çıkan kadınlar, zılgıtlarla sevinç gösterisinde bulundu.

Bu arada, Afrin kent merkezinde sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor.

ÖSO BİRLİKLERİ KONTROLÜ SAĞLADI

Afrin’e giren ÖSO birlikleri ilçe merkezinde kontrolü sağladı.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ,  57. ALAY

Afrin şehir merkezine yönelik başlatılan operasyon aynı zamanda Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümüne de denk geliyor.Zeytin Dalı Harekatının 57. gününde operasyonun başlamış olması aynı zamanda Çanakkale Savaşında destan yazan 57. alaya da ithaf olunca operasyon bambaşka bir anlam kazanmış oldu.

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN