Çantalı Seçimin Galibi Bilal Türk Oldu

13 Kasım 2017
Çantalı Seçimin Galibi Bilal Türk Oldu
11 Kasım Cumartesi günü İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda İl yönetimini belirlemek için yapılan seçime,  delegeye mevcut yönetimin, üyelerin aidatından kesilen parayla dağıttığı çanta gölge düşürdü.
Üyeler tarafından tepkiyle karşılanan bu girişim sendika bütçesinin seçim yatırımlarında kullanılması tartışmalarını da beraberinde getirdi. Bilal Türk ve Kadir Güzel’in listelerinin yarıştığı seçim her iki tarafın 53 oy almasıyla berabere tamamlandı. Çekilen kuradan Bilal Türk çıktı.
Üyelerin maaşlarından kesilen paralarla oluşturulan sendika bütçesinin seçim kampanyasında kullanılması üyelerde rahatsızlık uyandırdı.
Oy kullanmaya gelen delegeleri etkilemeye dönük bir gayret olduğu değerlendirilen bu tavır hem üyelerin hem de eğitim camiasının ciddi tepkisine neden oldu. Aynı zamanda aday olan mevcut Başkan Bilal Türk’ün seçime gölge düşüren bu girişimi çeşitli tartışmaların önünü açtı. Parası tüm üyelerin maaşından kesilen hediye ürünlerin şube yönetimini belirleyecek olan seçimin yapıldığı gün oy kullanacak delegelere dağıtılması tartışmaları beraberinde getirdi. Promosyon sendikacılığına karşı olduğu bilinen Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinin konuyla ilgili tavrı merakla bekleniyor.
YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN