‘CHP’den istifa eden 80 kişi AKP’ye geçti’ haberleriyle ilgili açıklama

25 Şubat 2018
‘CHP’den istifa eden 80 kişi AKP’ye geçti’ haberleriyle ilgili açıklama

CHP Boztepe İlçe Başkanlığı’ndan “CHP’den istifa eden 80 kişi AKP’ye geçti” haberleriyle ilgili açıklama geldi.

CHP Boztepe Belediye Meclis üyesi Mehmet Emin Berken ile eşi Gülnaz Berken partisinden istifa ederek AKP’ye geçtiğini açıklamasının ardından, CHP Boztepe İlçe Başkanlığı’ndan açıklama yapıldı.

AKP Kırşehir 5. Kadın Kolları Kongresi’ne katılarak, burada bir konuşma yapan ve 80 kişiyle birlikte istifa ettiğini açıklayarak AKP’ye geçtiğini belirten Mehmet Emin Berken’e rozetini AKP Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz taktı.

CHP’DEN AÇIKLAMA

CHP Boztepe İlçe Başkanı Osman Mutlu’dan konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Mutlu, CHP’li belediye meclis üyesi Mehmet Emin Berken ve eşi Gülnaz Berken’in noter kanalı ile istifa ettiğini doğruladı. Ancak Berken’in AKP Kongresinde yaptığı konuşmada söylediği üzere 80 üyeyle birlikte CHP’den istifa etttiğini yalanladı.

Mutlu, “Partimizden iki kişi istifa etmiştir. Mehmet Emin Berken ve eşi dışında partimizde herhangi başka bir istifa söz konusu değildir. Kongrede böyle bir konuşma yaparak 80 kişinin istifa ettiğini açıklayan Berken hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bu konuda pazartesi günü parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gerekli belgelerle kamuoyunu bilgilendireceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN