CHP’li Yarkadaş’dan , Çetinkaya’ya Nazi Benzetmesi

12 Ocak 2018
CHP’li Yarkadaş’dan , Çetinkaya’ya Nazi Benzetmesi

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş , TBMM Genel kurulundaki konuşmasında , ”Bir kez daha söylüyoruz: Gazeteciliği suç olarak görmeyin. Gazeteciler toplum adına soru sorar, kamuoyu adına o sorulara cevap arar. Siz, gazetecileri baskı altına aldıkça aslında halkın haber alma hakkını da engellemiş oluyorsunuz. 2018 yılının mesleğinin onuru için mücadele eden tüm gazeteciler açısından özgürlükle ve demokrasiyle geçmesini diliyorum” ifadesini kullandı.

Yarkadaş’ın ardından söz alan AKP Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya ise tutuklu gazetecilerin terör faaliyetlerinden dolayı cezaevinde olduğunu söyledi. Kapatılan 115 medya kuruluşunun da terör örgütleriyle bağlantılı olduğunu iddia eden Çetinkaya, “Tutuklu olduğu söylenen kişilerin beşinin dışında hiç birinin basın kartı yok, hepsininki iptal edilmiş. Onlar gazeteci değil” dedi. AKP’li Çetinkaya, Ahmet Şık’ın basın kartının iptalinin ise davasının sonucuna bağlı olduğunu belirtti.

Yeniden söz alan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş konuşmasına, “AKP’li hatibi dinlerken aklıma Hitler’in Propaganda Bakanı Goebbels geldi.Goebbels gazetecileri tarif ederken şöyle derdi: ‘Gazeteciler bir piyanonun tuşları gibi olmalıdır, biz hangi tuşa basarsak o sesi çıkarmalıdır.’ Şimdi, AKP’nin zihniyeti ne yazık ki Hitler’in Propaganda Bakanı Goebbels’le örtüşüyor ve benzerlik taşıyor. Gazeteci iktidarı rahatsız edendir, gazeteciler iktidarın rahatsız olacağı haberleri yazan kişilerdir. Siz kendinizi alkışlayacak, size şakşakçılık yapacak gazeteciler arıyorsanız onu Ahmet Şık’lardan, Murat Sabuncu’lardan, Akın Atalay’lardan çıkaramazsınız. İsmini saydığım tüm gazeteciler gazetecilik mesleğinin onurunu yaşayarak göstermişlerdir. O yüzden gazetecilerin sizden izin almalarını ve ne yazacaklarını öğrenmelerini de beklemeyin.”

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN