Çikolatacı Sami Engelli Gecesinde Coşturdu

4 Aralık 2017

Kırşehir’de sokakta çikolata satarak geçimini sağlayan görme engelli Sami Coşkun’un farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı “Çikolatacı Sami’nin Engelli Gecesi” etkinliği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde altıncı kez düzenlendi.

Kentte “Çikolatacı Sami” olarak tanınan 39 yaşındaki Sami Coşkun ,altı yıl önce Kırşehir’de farkındalık yaratmak için engellilere yönelik bir gece düzenlemeye karar verdiğini belirtti.Halka açık yapılan ve bilet satışı yapılmayan gecede Kırşehir Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki engelli öğrenciler şiir ve şarkılar okudu.Kapanışı ise kendi okuduğu türküyle kapatan Sami Coşkun, “Yedi yaşımda babam vefat etti. O yıllarda Kırşehir’de görme engellilerin eğitim alabileceği bir kurum olmadığından okumaya Niğde’de başladım. Orta öğrenimimi İstanbul’da tamamladım. Lise eğitimim için tekrar Kırşehir’e döndüm. Başvurduğum lisenin müdürü görme engelliler için eğitim veremeyeceğini söyleyince okumayı bıraktım.

20 sene önce Kırşehir sokaklarında sakız, simit ve çikolata satarak çalışmaya başladım. Sabah 8.30’da işe başlıyorum. Akşam çarşı boşalanana kadar çalışıyorum. İşimi çok seviyorum. Bu hayata alıştığım için bana zor gelmiyor. Çikolatacı Sami olarak anılmaktan çok mutluyum. Sosyal bir insan olduğum için bu etkinliği yıllarca düzenleyebildim. Bu altıncı senemiz. Her sene son kez düzenlenecekmiş gibi itina ile çalışıyorum.”
YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Çikolatacı Sami Engelli Gecesinde Coşturdu

4 Aralık 2017
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN