Dev Enerji Şirketlerinden, Kırşehir Çıkarması !

18 Nisan 2016
Dev Enerji Şirketlerinden, Kırşehir Çıkarması !

Kırşehir’de,  Adnan Polat’ın Dev Rüzgar Santralleri yatırımından  sonra şimdi de Dev Güneş Tarlaları için enerji devleri Kırşehir’i mesken tutmuş.

SAM_2179

Mucur Yeşilyurt Köyü mevkiinde devam eden Güneş Enerjisi projesi devam ediyor.Kırşehir’de çoğu kimsenin haberi olmasa da şimdiden 210 dönümlük araziye dev güneş panelleri kuruluyor.

Daha önce Polat enerji tarafından Geycek Köyü mevkiinde dev rüzgar enerji santralleri kurulmuştu.Yine o mevkiye yakın olan Yeşilyurt bölgesinde ise Dev güneş tarlaları kuruluyor.

SAM_2173

Şahıslara ait olan arazide kurulan fakat tarım arazisi niteliği taşımayan bu arazilere yapılan yatırımın toplam bedeli ise 15 Milyon Dolar…

SAM_2178

210 dönümlük arazide kurulan güneş panellerinden elde edilecek enerjiyle Mucur ve Kaman’ın elektrik ihtiyacı kaşılanabiliyor.

SAM_2181

Bir Amerikan firması olan Arcor Enerji yetkilisi, bölgenin güneş enerjisi yatırımları için uygun olduğunu özellikle tepenin olduğu bölgenin direkt olarak güneye baktığı için tercih edildiğini ve Kırşehir’de  Güneş Enerjisi Santrali projesinin devamının geleceğini belirtiyor ve ekliyor, ”Hiç bir siyasi bizi ziyaret etmedi.”

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN