Dr. Metin İlhan, ”Kırşehir’in Öncelikli Sorunları Var”

7 Mayıs 2018
Dr. Metin İlhan, ”Kırşehir’in Öncelikli Sorunları Var”

CHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Metin İlhan , vaadeniz var mı sorusuna , ”Kırşehir’in öncelikli  sorunları var” cevabını verdi.

Henüz aday adayı olmasına rağmen adeta aday gibi karşılanan CHP Kırşehir Millevekili aday adayı Dr. Metin İlhan 24 Haziran Seçim çalışmaları kapsamında Kırşehir Haber Türk’ü ziyaret etti.Kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun olduğunu belirten İlhan, ”Türkiye’de ve Kırşehir’de yaşanan sıkıntılara ve sorunlara kayıtsız kalamadım o yüzden aday oldum.

KIRŞEHİR’İN ÖNCELİKLİ SORUNLARI VAR

Henüz aday olmayan aday adaylarının şimdiden vaatte bulunduklarını ve kendisinin vaadinin ne olduğunu sorusun Dr. Metin İlhan, ”Kırşehir öncelikli sorunları var.Başta sağlık, eğitim ve ekonomik sorunlar var. Önce bunları çözmemiz gerekiyor.Türkiye’de herşey yapıldıktan sonra planlanıyor.Hastanemizin de durumu ne yazık ki böyle.Şu an bu hastane Kırşehir’e yetmiyor.Yoğun bakım ünitesi yetersiz kalıyor.Acil olarak bebek yoğun bakım ünitesine ihtiyaç var.Suriyeliler de geldikten sonra yatak kapasitesi yetersiz kalıyor.Zaten onlar hastaneden çıkmıyor.Sadece Kırşehir Merkez’de değil ilçelerimizde de benzer sıkıntılar var.Öncelikle Kırşehir’e acil olarak yeni bir hastane yapılması gerekiyor.

ÜNİVERSİTENİN YERİ YANLIŞ

Ne yazık ki önce binayı dikiyoruz daha sonra planlamasını yapıyoruz.Biz Tıp Fakültesinin Kayseri yolu üzerinde kurulmasını istiyorduk.Çünkü herhangi bir kaza gibi acil durumlar da Tıp Fakültesi Hastanesi’ne hemen yetiştirebilirsiniz anca şimdi böyle durumlarda Bağbaşı’na götürülecek.Bu da hastanın sağlığı açısından ciddi bir problem çünkü sağlıkta zaman çok önemli bir faktör.Eğitimde de yaşanan bazı problemler var , çocuklarımıza ne yazık ki yeterli uygulama alanları açamıyoruz.İhtiyacı olmayan okullara çok daha büyük binalar , acil yeni bina ihtiyacı olan okullara ise kısıtlı imkanlar tanıyoruz.O yüzden eğitim ve öğretimde ciddi anlamda bir ayrımcılık söz konusu.

ESNAF KAN AĞLIYOR , ÇİFTÇİNİN UMUDU YOK

Şimdi geziyoruz bakıyoruz.Esnaf ziyaretlerinde bulunuyoruz.Ne yazık ki ekonomi iyi bir durumda değil.Bu sene yağışlar da iyi geçmedi.Çiftçi banka borçlarını nasıl öderim onu düşünüyor.Gençlerimiz işsiz onlara istihdam alanları açmak gerekiyor.

VEKİL OLURSAM İLK YAPACAĞIM İŞ…

Vekil seçildiğim takdirde ilk yapacağım iş vatandaş için bir büro açmak olacak.Vatandaş  problemlerini , sorunlarını , isteklerini burada bulunan danışmanıma iletecek.Haftanın bir günü Allah izin verirse burada imkanı olmayan vatandaşları muayene edeceğim.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN