”FETÖ’cü Başkan İstemiyoruz” Diyerek İstifa Ettiler

5 Ocak 2018
”FETÖ’cü Başkan İstemiyoruz” Diyerek İstifa Ettiler

Kırşehir’de FETÖ’den yargılanan ve 4 yıl 2 ay ceza alan, daha sonra adli kontrol şartı ile tahliye edilen Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanının göreve yeniden döneceğini açıklaması üzerine, il yönetim kurulu istifa etti. 

Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkan Yardımcısı Şenol Soykan, Başkan Yardımcısı Harun Koç, Başkan Yardımcısı Ahmet Dalgalı Başkan Yardımcısı Yasin Yücesan, Başkan Yardımcısı Recep Altuntaş , Başkan Yardımcısı Yakup Aydın ve 6 kişi ile bütün yönetim kurulu istifa etti.
FETÖ Terör Yapılanması (FETÖ) davasından ceza alan Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Necati Yılmaz’ın  cezae vinden çıktıktan sonra Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş tarafından evinde ziyaret edilerek görevine dönmesini istediği iddialarını sindiremeyen yönetim kurulu istifasını sundu.
İstifalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Yasin Yücesan , “Kamuoyunun bildiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bütün kamu kurumlarında FETÖ temizliği ve FETÖ ile mücadele Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılmış ve tavizsiz şekilde mücadele sürmektedir. Yine üyelerimizin ve kamuoyunun yakından takip ettiği üzere Kırşehirde sağlık camiası FETÖ yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda 08.05.2017 tarihinde tutuklanan Sağlık – Sen Kırşehir Şube Başkanı Necati Yılmaz, 28.12.2017 tarihli son duruşmasında 4 yıl 2 ay ceza almıştır. İstinaf ve Yargıtay aşaması göz önüne alınarak adli kontrol şartı ile tahliye edilmiştir. Sağlık-Sen Genel merkezinizin ‘başkanlığınız fiilen devam ediyor’ demesi’ üzerine yerel mahkemece ceza verilen adlı kontrol şartları uygulanan ve FETÖ üyeliği mahkeme kararı ile sabitlenen bir başkan istemediğimizden istifa etmiş bulunmaktayız” dedi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN