FETÖ’cüler Cezaevinde Beddua Seansları Düzenliyor

6 Aralık 2017
FETÖ’cüler Cezaevinde Beddua Seansları Düzenliyor

Daha önce telefonunda ByLock tespit edilen ve FETÖ soruşturması kapsamında Kırşehir’de yargılanan kadın sanık, örgüt mensuplarının ”beddua seansı” düzenlediklerini anlattı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık T.K.K ile avukatı katıldı.Bylock kullandığı iddialarını reddederek , telefonunu 10 gün süreyle ”Bylock” sinyali vermesine de anlam veremediğini belirtti.Telefonu başkasının kullanıp kullanmadığı sorusuna bunun mümkün olmadığı cevabını veren sanık IP’lerin çakışmış olma ihtimali olduğunu söyledi.

Daha önce mahkemeye gönderdiği itiraf niteliğindeki mektubun kendisine ait olup olmadığı sorulan sanık, kadınlar koğuşunda kalan örgüt mensuplarının gece yarısından sonra ”devlet yöneticilerine” yönelik ”beddua seansları” düzenlediklerini anlattığı mektubu kendisinin yazdığını , gazi kızı olduğu için milliyetçi bir kişi olduğunu bu yüzden de yaşadığı olayları mektupla dile getirdiğini ileri sürdü.

Kadınlar koğuşuna geldiği ağustos ayından bu yana dek tutuklu sanıklardan H.D. öncülüğünde toplu ” toplu beddua seansları” düzenlendiğini belirten T.T.K duaların örgüt propagandasına çevrildiğini ayrıca bu seanslarda 15 Temmuz’da öldürülen darbeci hainleri kahraman olarak gördüklerine de şahit olduğunu söyledi.Bu seanslara katılmadığı için diğer FETÖ sanıkları tarafından kendisine karşı mesafe koyduklarını ve kendisini güvenilmez kişi olarak ilan ettiklerini anlatan kadın sanık, onlarla tartışmaya başladığında tehdit edildiğini , tahliye edilmesi halinde  kendisinin ve Kırşehir’de yaşayan annesinin can güvenliğinin tehlikede  olabileceğini dile getirerek, bu nedenle koruma talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanığın tahliyesine, mektupta isimleri geçen kişiler  hakkında adli işlem başlatılması amacıyla Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına yazı  yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN