Hangi Mahallede Kaç Daire Satıldı , Görebileceksiniz

21 Aralık 2017
Hangi Mahallede Kaç Daire Satıldı , Görebileceksiniz

Gayrimenkul işlemlerinde yoğun olarak kullanılan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulamasına yeni özellik eklendi.Yeni uygulama tapu işlem takibi konusunda bir devrim…

Gayrimenkul işlemlerinde yoğun olarak kullanılan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü parsel sorgulama uygulamasına yeni bir özellik ilave edildi. Kurumun internet adresinden ulaşılan uygulamada analiz sekmesi ile bir bölgedeki yıllara göre ana taşınmaz satış sayıları, bölgedeki alım-satım yoğunluğu, bağımsız bölümlerdeki satış ve ipotekli satışlar görüntülenebiliyor.

Yeni uygulamanın tapu işlem takibi konusunda bir devrim olduğu belirtiliyor.Sistem ile tapu dairelerinde yapılan satış işlemlerinin hangi bölgede yoğunlaştığını küme ve yoğunluk analizlerine göre sorgulanabilecek. Bunu ilçe bazlı olarak yapabildiğimiz gibi, parsel bazlı analize kadar da detaylandırmak mümkün. Ayrıca katmanlar bölümüne yeni eklenen TKGM Parseller seçeneği de, satışların hangi parsellerde gerçekleştiğini gösteriyor. O bölgedeki hareketlilik hangi bölgelerde sıcaklık renklendirmesi ile de takip edilebilecek.

Belirsizliklerin azalması yatırımı kolaylaştıracak
Yeni uygulama ile gayrimenkuldeki belirsizlikler bir nebze daha azalmış olacak. Gerçekten bölgede alım-satım hareketliliği var mı, hatta bu parsel birden fazla kez satışa konu olmuş mu, komşu parseliniz satıldı mı, binanızda ya da sitenizde bu yıl kaç satış yapıldı her şey artık net olarak görüntülenebilecek.

Emlak firmaları için yeni bir fırsat
Uygulama ile nerede portföy yapılmalı, müşteri hangi bölgeyi talep ediyor, elimizdeki portföyler bu bölgelere ne kadar yakın, bunları görebiliyoruz. Yeni temsilcilik taleplerini de hareketliliğin yoğun olduğu bölgelere yönlendiriyoruz. Yeni özelliklerden Favori uygulaması da emlak ofislerinin portföylerindeki taşınmazları harita üzerinden kolayca müşterilerine sunabilmelerini sağlayacak.

SÖZ KONUSU UYGULAMA İÇİN : https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN