İngilizce Eğitimleri İçin Tüm İmkanlar Artık Bilgisayarınızda

18 Mayıs 2018
İngilizce Eğitimleri İçin Tüm İmkanlar Artık Bilgisayarınızda

İngilizceyi tamamen istediğiniz seviyede öğrendikten sonra okuduğunuzu daha kolay anlayabilir, hatta metinleri İngilizceye bile çevirebilirsiniz. Bunun için pratik olmanız gerekmektedir. Yemek tarifi İngilizce olarak verilen bir sitede içindekiler, malzemeler ve yapılışı konusunda detaylı bilgiye sahip olduğunuz sürece yapmanız mümkündür. Türk mutfağı tartışılmaz birçok ülke tarafından bilinen ve sevilen özelliğe sahiptir. Ülkeniz haricinde daha farklı tatları tatmak ve öğrenmek istiyorsanız yemek tariflerinin İngilizce olduğunu da unutmamalısınız. Yabancı makalelerde Türkçeye çevir hizmetinden yararlanırsanız tam anlamıyla bir çeviri yapamazsınız. Anlamsız sözcükler hatta cümlelerin olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden bilmediğiniz sözcükler için sözlüğe bakma şansınız varsa bakarak tarifi uygulayabilirsiniz. Fakat bu şekilde yapacağınız tarif bir hayli zamanınızı alacaktır. Genellikle İngilizce sözcükleri öğrenirken kategoriler halinde öğrenmeniz mümkündür. Fakat İngilizce bilmek demek her sözcüğü hafızanızda tutacağınız anlamını taşımaz. Genel itibariyle İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra kelime haznenizde binin üstünde kelimenin olduğunu görebilirsiniz. İngilizce öğrenirken ezber yapmak yerine pratikte kullanmak her zaman daha iyidir. Pratik yaparak öğreneceğiniz İngilizceniz daha kalıcı olur. Günümüzde her alanda karşımıza çıkan İngilizce öğrenilmediği takdirde büyük eksikliktir. Ülkemizin ihtiyacı olan İngilizce bilen kişi sayısı ne yazık ki istenilen seviyede değildir. Uluslar arası bir tarife bakarken bile İngilizce engeline takılmanız bu eksikliği kanıtlar niteliktedir.

İngilizce öğrenirken çok yönlü öğrenmenin faydası vardır. Bir de öğrencinin ihtiyacı olan eğitimin verilmesi gerekir. Bazı öğrenciler çok iyi şekilde İngilizce anlayıp konuşmaya dökemez. Bazı öğrenciler de çok iyi konuşup bunu yazıya dökemez. Eğitim alacağınız kurumların bu ihtiyacınızı iyi bir şekilde bilmesi gerekir. Dönem dönem eğitim aldığınız kurumların İngilizce seviyenizi ölçen metinler yazdırması ya da bunu İngilizce olarak konuşabilmenizi istemeleri gerekir. Böylelikle İngilizce öğrenme seviyenizin nerede olduğunu daha kolay anlayabilirsiniz. Bunun dışında roman okuyarak cümle cümle çeviri yapabilirsiniz. Kısacası ihtiyacınız olan İngilizce tekniğinin ne olduğunu eğitim kurumları iyi tespit etmelidir. Eğitim alacağınız eğitim kurumun eğitim şekli, öğrenciler üzerindeki başarısı da çok önemlidir. Başarılı bir eğitim alacağınıza dair ikna edici kanıtlarının olması gerekir. İngilizce öğrenmeye karar verdikten sonra forum sitelerini ya da blog sayfalarını iyi bir şekilde incelemelisiniz. Öğrenci yorumları bu bağlamda size yol gösterecektir. İngilizce günümüzde öğrenilmesi gereken ve tüm dünya ülkelerinin kabul ettiği evrensel bir dildir. Birçok alanda ihtiyacımız olan İngilizce ülkemizin en eksik kaldığı konular arasındadır. Eğitim kurumlarında genellikle ezberci yöntem ile öğretilmeye çalışılan İngilizce ne yazık ki tam anlamıyla istenilen şekilde değildir. Bu da başarı oranını olumsuz yönde etkilemektedir.

İngilizce eğitim aldığınız kurumda İngilizce olarak yemek tarifi yazmanızı istediklerinde temel kavramların haricindeki diğer sözcükleri çevirirken zorlanabilirsiniz. Sık kullanmadığınız sözcükler zamanla hafızanızdan gidebilir. Bu yüzden de İngilizce yemek tarifi yazarken sözlük kullanabilirsiniz. İngilizce öğrenen kişi her gördüğü İngilizce metne karşı meraklı olmalıdır. Çevirmeye çalışmalı ya da anlamaya çalışmalıdır. Her konuyu profesyonel bir şekilde çözüme kavuşturacak yeteneğe sahip olmalıdır. İngilizceyi tek başınıza kesinlikle öğrenemezsiniz. İlk kuru kolaylıkla geçerken diğer kurlarda karşınıza çıkacak zamanlar, fiillerin ikinci halleri derken neden sorusunu kendinize çok sorarsınız. Bu durumda da İngilizceyi kendi başınıza öğrenemeyeceğinizi de anlarsınız. Sürekli pratik yapmanız İngilizce öğrenme konusundaki kaygılarınızı gidermeye yardımcı olur. İngilizce öğrenmeye karşı endişeli olmamanız gerekir. Sabırlı ve sakin bir şekilde sadece öğrenmeye adapte olup İngilizce öğrenmeye gayret etmelisiniz. Yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızdan da yine destek alabilirsiniz. İngilizce öğrendiğiniz kurumdaki arkadaşlarınız ile konuşmalarınızı İngilizce olarak yapabilirsiniz. Karşılıklı sohbet etmeye çalışarak İngilizce seviyenizi arttırabilirsiniz. İngilizce öğrenirken pratik yapmak çok önemli olduğu için bu konuyu kesinlikle es geçmemelisiniz. Gerek özel ders gerek İngilizce kursundan eğitim alırken öğrendiklerinizi içeren romanlar okuyabilirsiniz. Hem telaffuzunuz düzelir hem de konuşmanız daha akıcı olur. İngilizce öğrenme yolunda göstereceğiniz her çaba İngilizce öğrenme seviyenizi olumlu ya da olumsuz etkileyecektir.

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN