İngilizceyi Öğrenmek Şimdi Daha Eğlenceli!

18 Mayıs 2018
İngilizceyi Öğrenmek Şimdi Daha Eğlenceli!

İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra başta sözcüklerin anlamlarını çevirirken ilerleyen süreçlerde cümleleri çevirmeye hatta romanlar okuyup anlamaya çalışırsınız. İngilizce cümleler ve anlamları genellikle ileri seviyede öğretilen öğrencinin yeteneğini ortaya çıkaran bir iştir. Özellikle İngilizce içerikli makalelerin çevirisini yapan öğrenciler okuma, konuşma ve yazma konusundaki başarısını daha kolay görebilir. Bazı öğrenciler okuduğunu anlayıp bunu konuşmaya dökemez, bazı öğrenciler de çok güzel konuşup yazamaz. Kısacası profesyonel olarak eğitim alacağınız kurumların yeteneklerinizi ortaya çıkarması konusunda başarılı olması gerekir. Öğrencilerin eksiklikleri ne ise bunu iyi bir şekilde test edip konuşma ya da anlamaya ağırlık verilmelidir. İngilizce konuşma, okuma ve yazma olarak üç seviyeye sahiptir. Herkesin anlama ve yeteneği farklı olduğu için bu özellikler kategoriye ayrılmıştır. İş başvurularında her iş sektörünün ihtiyacı olan kategori farklıdır. Örneğin mağazacılık sektörü için akıcı bir şekilde konuşma özelliğinize bakılırken kurumsal bir firmada sekreter olarak çalışırken de yazışmanıza bakarlar. Konuşurken gramer kurallarının tam anlamıyla doğru olmasına gerek yoktur. Fakat yazışma sırasında her sözcüğün yerli yerinde ve anlaşılabilir olması gerekir. Konuşurken derdini başta yanlış anlatsan da düzeltme şansın varken yazışmalarda böyle bir şansın yoktur. Kısacası İngilizce hayatınızın her alanında ihtiyacınız olan bir dildir. Bu yüzden de ihtiyacınıza uygun bir öğrenme şeklini size verebilecek ezberden uzak tamamen mantığa dayalı eğitim sistemi ile başarılı olmanızı sağlayacak eğitim kurumlarını tercih etmeniz her açıdan avantaj sağlayacaktır.

İngilizce öğrenmek için genellikle İngilizce kurslarını tercih ederiz. İngilizce kursları için ise belli bir zamanınızın olması gerekir. Her konuda avantajlı olan İngilizce kurslarında aklınıza takılan her soruyu kolaylıkla sorabilme şansınız vardır. Defalarca anlattırabileceğiniz etütler vardır. Yaklaşık 45 ila 60 dakika süren dersleriniz vardır. Sohbet edebileceğiniz konuları pekiştireceğiniz arkadaşlarınız vardır. Kırşehir İngilizce kursları kapsamında gideceğiniz kursun size her konuda yardımcı olması gerekir. Öncelikle seviyenizi tespit etmeden başlangıç seviyesinden başlatmaları daha avantajlı olacaktır. Seviyenizin başlangıçta olması öğrendiklerinizi tamamen unutmanız demektir. Bu da sıfırdan eğitim sıfırdan bilgi olacağı için daha kolay başarı sağlayabilirsiniz. Kurslara ayıracak vaktiniz yoksa bu durumda online İngilizce eğitim sitelerini tercih edebilirsiniz. Derslerin süresi kısıtlı olmasına rağmen alacağınız eğitimi kısa sürede ve öz bir şekilde alabilirsiniz. Konuşarak eğitimin ağırlık olduğu bu sitelerde her öğrenci büyük oranla başarı elde edebiliyor. Alışılmışın dışında bir eğitim sistemi sayesinde öğrenciler daha kolay adapte olabiliyor. Müsait olduğunuz zamanlara göre ayarlanan derslerinizi bazı zamanlar mobil uygulamadan da takip edebiliyorsunuz. İngilizce eğitimi alırken eğitmenlerin anadilinin İngilizce olmasına önem vermelisiniz. Yerinden öğrenmek telaffuz açısından hem de öğrenme açısından daha kolaydır. Anadilinizi konuşmadan tamamen İngilizce konuşmaya yönelik alacağınız derslerde başarı oranınız daha fazladır. Konsantre olarak İngilizce öğrenebilmenizin temelinde verilen eğitimin şekli yatar.

İngilizce öğrenirken tercih edilen yöntemlerin önemi bir hayli fazladır. Sıkıcı ve dayatma yöntem yerine İngilizceyi daha eğlenceli hale getirerek öğrenmenin başarısı neredeyse yüzde yüzdür. Engly ile İngilizceyi daha eğlenceli öğrenmeye başlayabilirsiniz. Cep telefonunuza indireceğiniz bu programda seviyenize uygun testler videolar ve kelimeler vardır. Yapacağınız testlerin doğruluğunu kontrol edebilir, neden yanlış olduğuna dair bilgi alabilirsiniz. Her yaşa uygun içerikli videolar ile daha eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmenin keyfine varabilirsiniz. Ülkemizde dahil birçok ülkede popüler olan bu uygulamayı cep telefonunuza ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz. İngilizceyi konuşamıyorum ya da öğrenemiyorum demek yerine öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirerek İngilizce öğrenmeden keyif alabilirsiniz. Çok eğlenceli videoların altında yer alında anında çevir özelliği sayesinde videoyu doğru anlayıp anlamadığınızı da kolaylıkla test edebilirsiniz. Her konuda İngilizcenizi geliştirebileceğiniz bu programın görsel efektleri de oldukça ilgi çekicidir. Severek kullanacağınız bu program başlangıç orta ev ileri seviyededir. Telaffuz konusunda da eğitim alabileceğiniz sesli öğretici ekranı da vardır. Bilmediğiniz kelimenin hem anlamını, hem açıklamasını hem de telaffuz edilişini öğrenebilirsiniz. Bilmediğiniz sözcükleri cümle içinde örnek olarak kullanarak hafızanızda daha kolay kalmasını sağlayan bir uygulamadır. Android ya da İOS işletim sistemine sahip telefonlarınıza indirerek keyifli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmeye yeni bir soluk getiren bu uygulama tüm dünya ülkelerinin tercih edebileceği kapasiteye sahiptir.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN