İYİ Parti Kırşehir İl Teşkilatı Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okuttu

22 Şubat 2018
İYİ Parti Kırşehir İl Teşkilatı Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okuttu

İYİ Parti Kırşehir teşkilatı, Afrin şehitleri için mevlüt okutup şehitliği ziyaret etti.

Ahi Evran Cami’inde okutulan mevlitin ardından il ve ilçe teşkilatları Ahmet Tozluklu Şehitliğine giderek dua etti.
Okutulan Mevlit ve şehitlik ziyareti ile ilgili konuşan İl Başkanı Müfit Göçen, ”

Bu toprakların vatan olmasında, canlarını seve seve feda eden, al bayrağa kanlarıyla renk katan tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Böyle günlerde milletçe el ele, gönül gönüle olmamız, millî birlik ve beraberliğimizi her vesileyle daha da pekiştirmemiz gerekir.  Dün olduğu gibi bugün de Türk ordusu emsalsiz kahramanlıklar gösteriyor. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da nasıl destanlaşan kahramanlıklar gösterdiyse, bugün de aynı ruh ve heyecanla, aynı vatanseverlikle Afrin’de, Türk kahramanlık destanlarına yeni sayfalar ilave ediyor.

Bu arada ne yazık ki yüreğimizi sızlatan şehadet haberlerini de alıyoruz. Gencecik vatan evlatlarını ardında bağrı yanık analar ve yetimler bırakarak toprağa veriyoruz. Dileğimiz, Mehmetçiğin bu harekâtı daha fazla kayıp vermeden sağ salim, başarıyla tamamlaması; anaların bağrına ateş düşmeden, baba ocağına dönmesidir. Mehmetçik muzaffer olsun, memleketimiz başka kederler yaşamasın. Çünkü bir kahraman asker kolay yetişmiyor. Allah onlara şehitlik gibi en kutsal makamı veriyor ama yine de her biri bir fidan, yüreğimiz dayanmıyor. Mevlam onlara rahmet eylesin. Geri kalanlarına sabr-ı cemil ihsan eylesin. Bütün milletimize baş sağlığı diliyorum. Biliyoruz ki onlar bize hür ve müstakil bir vatan bırakırken, geride kalan aileleri ve evlatları da milletimizin emanetidir. Bizim milletçe geride kalanlarına sahip çıkmamız vicdani bir görevdir.

Burada okunan Mevlüt ve edilen duanın ardından Şehitliğe gideceğiz ve oradaki şehitlerimizin ruhlarına dua edeceğiz. Kırşehir halkının Ahi Evran Camii’ndeki Mevlüt ve duaya katılımının son derece yüksek olması, milletimizin milli konulardaki duyarlılığının bir göstergesidir. Hepsine teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun.”açıklamasında bulundu.

Düzenlenen Mevlit ve Ahmet Tozluklu Şehitliği dua programına Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği de katıldı.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN