Kırşehir Haber Türk , Devlet Bahçeli’yi Makamında Ziyaret Etti

19 Kasım 2017
Kırşehir Haber Türk , Devlet Bahçeli’yi Makamında Ziyaret Etti

Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden…20 yıllık MHP Genel Başkanlığı döneminde birçok önemli olay yaşandı.Özellikle çözüm süreci ile ilgili en sert tepkiyi o gösterdi.7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon için dört şart sunmuştu.Sunduğu o dört şartın en önemlisi olan çözüm sürecininin bitirilmesi , iktidar tarafından yerine getirildi.Zaten çözüm sürecinin bir geçerliliği de kalmamıştı.15 Temmuz gecesi kalkışma başlayınca ,hızla Balgat’ta ki genel merkez binasına geçildi ve buradan Başbakan’ı arayarak , kalkışmanın kabul edilemez olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanında olduklarını, hükümetin faaliyetlerini de destekleyeceklerini bildirdi.Bu muhalefetten gelen ilk destekti ve kalkışmanın ilk saatleriydi.Ankara semalarında yakın uçuş gerçekleştiren uçaklar ve bombardıman sonrası Genel Merkez’in camları da sarsılırken MHP kurmayları, kendisine güvenlik endişesiyle “yer değiştirelim, güvenli bir yere geçelim” teklifinde bulundular. O, bu teklifi  kabul etmedi ve ne olursa olsun partiden ayrılmayacağını söyledi.

Darbe girişimi sırasında 1’inci Ordu Komutanı, Erdoğan’a “İstanbul’a gelin sizi korurum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Size niye güveneyim” deyince “Beni MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sorun…” dedi.Daha sonra Cumhurbaşkanı İstanbul’a indi.Belki de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hala en çok güvendiği isim !

Kim ne derse desin , 15 Temmuz gecesinin ”Kilit Adamı” MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli !

Devletin beka sorunu olduğunu söylüyor ve İktidara destek verdiklerini açıkça söylüyor.Cumhurbaşkanı ile her görüşmesinin ardından mutlaka ya bir operasyon yapılıyor ya da önemli bir karar alınıyor.Bir parti liderinden çok , Devlet Adamlığı portresi çiziyor.Aslında o bir ”Aksakal” …

Kırşehir Haber Türk olarak , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret ettik.MHP Genel Merkezi her zaman olduğu gibi yine yoğundu.Belli ki bu görüşme trafiğinden dolayı biraz da yorgundu.Kendisine hediye ettiğimiz Neşet Ertaş fotoğrafını görünce , gülümsedi ve ustaya uzun uzun baktı. Her lider gibi o da Neşet Ertaş hayranı.Kırşehir’den gelmemiz ayrıca mutlu etti kendisini.

Hal ve hatırımızı sorduktan sonra , Kırşehir’i sordu.ınKırşehirlilerin selamını  ilettikten sonra , Kırşehir’in sorunları ile ilgili bilgi aktardık kendisine.Kırşehir’de yaşanan son gelişmeler ile ilgili de bir bülten takdim ettik.Bültenimizi beğendi ve biraz inceledikten sonra Özbağ’a has el dokuması bir de halı hediye ettik.

Oldukça memnun kaldı ve memnuniyetini iletti daha sonra da makamından ayrıldık.

Allah kendisine uzun ömürler versin.

Ömer Duran

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN