Kırşehir Hürriyet İlkokulundan Türkiye’de Bir İlk

19 Aralık 2017
Kırşehir Hürriyet İlkokulundan Türkiye’de Bir İlk

Hürriyet İlkokulu yaptığı “Koridor Kütüphane” ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Okulun koridorunu kütüphane olarak düzenleyen okul, öğrencilerinin ve velilerinin her daim kitapla göz göze gelmesini amaçlamış.

Koridor Kütüphane hakkında bilgi veren okul müdürü Hüsnü Gökçınar şunları söyledi: Bu projede ki amacımız öğrencilerimizin ve velilerimizin kitap ile arasında ki mesafeleri kaldırmaktı. Okulumuz öğrencilerini ve velilerini dört duvar arasına sıkışan kütüphanelerden kurtararak  onların kitaba gitmesindense kitapların onlara gelmesini sağlamaktı, bu proje ile bunu başaracağımızı ümit ediyorum. Ayrıca bu projemizin; öğrencilerimizin ülkemize önemli hizmetleri geçmiş yazarlarını daha yakından tanımalarını ve onları kendilerine örnek alacaklarını düşünüyorum.

Kendisi de aynı zamanda yazar ve şair olan Hürriyet İlkokulu müdür yardımcısı Erol Kılıç ise Koridor Kütüphane ile ilgili şunları söyledi: Bizler yer yüzündeki ilk yazılı kaynaklardan olan Orhun Abideleri’ni yazan bir ecdadın evlatları ve ilk emri oku olan bir dinin mensuplarıyız. Bizler bilgine, alime ve düşünüre her zaman değer vermiş ve hanelerimizde onları misafir edebilmeyi bir onur vesilesi saymışızdır. “Hiç bilen ile bilmeyen bir olur mu?” sözünden hareketle bu Koridor Kütüphanesini proje ettik ve hayata geçirdik. Bilmek için kitapla tanış ve barış olmalı insan, işte tam bu noktada da kitaplara ulaşmamız lazım gelir. Bizler bu Koridor Kütüphanesi ile öğrencilerimizin ve velilerimizin kitapla tanışık ve barışık olmalarını amaç edindik. Koridor Kütüphanemizden bütün öğrencilerimizin faydalanabileceği gibi bütün velilerimizin de hizmet almasını sağlayacağız. Bu bağlamda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda en fazla kitap okuyan ilk üç öğrencimize ve  üç velimize törenle çeşitli hediyeler takdim edeceğiz.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN