Kırşehir kolejinden Eğitim’de Bir İlk

24 Ocak 2018
Kırşehir kolejinden Eğitim’de Bir İlk

İlimizde 27 yıldır özel okul anlayışının öncüsü olan Kırşehir Koleji bir ilke daha imza atıyor.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında “Bilingual Eğitim-Çift Dilli Eğitim” ile Kırşehir’de ilk defa “5” birinci sınıf açmaya hazırlanan Kırşehir Koleji sınıf öğretmenlerini kamuoyuna açıkladı. Kırşehir’de herkesin yakından tanıdığı ve takdir ettiği güçlü bir kadroyla yola çıkan Kırşehir Koleji Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada;

“1.sınıf velilerimiz için en önemli sınıflardan biri ve bu yıl birbirinden değerli beş öğretmenimiz “çift dilli eğitim” programıyla eğitime başlayacaklar. Kırşehir kamuoyuna gösterdikleri çok yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyor ve 1. sınıf okul-öğretmen arayışındaki tüm velilerimizi okulumuza bekliyoruz.” denildi.

NEDEN BİLİNGUAL (ÇİFT DİLLİ EĞİTİM) ?

Çok dilli büyüyen çocukların, ilerleyen dönemlerde akademik becerilerinin de daha yüksek olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Bu çocuklar, her iki dilin de inceliklerini ve özelliklerini kavrayabilirler, sözel ve yazılı iletişimde rahatlıkla kullanabilirler. Bu, geliştirdikleri bilişsel esneklikten kaynaklanmaktadır.

Küçük yaşta doğru aksanı edinmek daha kolaydır. Çünkü dildeki sesleri çıkarmak için gerekli ‘gırtlak, dil, ağız oluşumu’ henüz çok esnektir. Dolayısıyla bu dillerin aksanlarını daha doğru edinirler.

Bu program çocuğun sosyal gelişimine de katkı sağlar. Yeni dilleri öğrenmeye karşı olumlu tutumlar sergilemeyi, diğer dillere hoşgörülü yaklaşımı öğrenirler.

Çok dillilik, çocuğun bireysel gelişimine de katkı sağlar. Çocukların öz saygılarının gelişimine katkıda bulunur, problem çözmede ve güçlüklerle baş edebilmede daha etkin beceriler geliştirirler.

0-7 yaş arası çocuklara, 2, 3, 4, hatta 5 dil bile öğretebilirsiniz. Bunun hiçbir sakıncası olmadığı gibi, bu dilleri eş oranda geliştirebilirler.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN