Kırşehir ve Nevşehir’deki taksiciler benzin ve motorine yapılan zamma tepkili

30 Ekim 2017
Kırşehir ve Nevşehir’deki taksiciler benzin ve motorine yapılan zamma tepkili

Kırşehir ve Nevşehir’deki taksiciler, benzine 12 motorine ise yapılan 17 kuruşluk zamma tepki gösterdi.

130 bin merkez nüfusunun olduğu 20 taksi durağının faaliyet gösterdiği Kırşehir’de taksiciler yapılan zamları değerlendirdi. Zamları fazla bulduklarını ifade eden taksiciler, “Benzin ve motorine gelen zam iyi olmadı. Zammın vatandaşa yansıması da olumsuz oluyor. Vatandaşın taksiye binecek durumu kalmadı. Taksicide oturuyor. Taksici için parça almakta zor para olmadığı gibi parça da pahalı. 4-5 yıldır taksi ücretlerine zamda almıyoruz. Zam sürekli geliyor. Aracın sigortasına bin 500 lira veriyoruz” diyerek tepki gösterdiler.
Kırşehir’de Şoförler ve Otomobilciler odasına kayıtlı 130 taksici bulunuyor.

“Gelen zamlar bize kötü yansıyor”
Nevşehirli taksiciler de aldıkları ücretin sabit olduğunu, taksimetre ücretlerine zam gelmediğini belirterek sıkıntı çektiklerini ifade etti.
Nevşehir’de taksicilik yapan Mehmet Köse, “Benin ve mazota sürekli zam geliyor bizlerin yapabileceğin bir şey yok. Az gelse daha iyi olur ama dediğim gibi bizlerin elinden bir şey gelmiyor. Zam fiyatları bizlere yansıyor kesinlikle yolcularımıza yansımıyor. Taksimetre ayarlarımız sabit olduğu için biz aynı fiyattan gidiyoruz. Bundan sonra benzin ve mazot fiyatları düşer. Düşerse bizler için daha iyi olur” dedi.
Taksici Erdoğan Kıyak ise “Benzin ve mazota zam fiyatlarını üzülerek televizyondan izliyoruz. Ama gelen zamlar hep bize kötü yansıyor. Çünkü bizim aldığımız ücret sabit. Artış yapma gibi bir talebimiz kesinlikle yok. Ama bu gelen zamlarla her istasyona yaklaştığımızda farklı fiyatlar ile alıyoruz. Bu da bize hem müşteri kaybımıza neden oluyor hem de iş kaybı yaşıyoruz. Bu zamları biz kesinlikle müşteriye yansıtamıyoruz. Biz yılardır taksimetre fiyatını uyguluyoruz. Gelen müşteri şehir içinde bir yere de gitse hep pazarlık yaparak biniyor. Bizim büyükşehirdekiler gibi müşterimiz de olmuyor” diye konuştu.

Enderhan Öz – Coşkun Sağlamdin

YORUMLAR
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN