Kırşehir Sağlık-Sen’de Başkanlık Yarışı Kızıştı

12 Mart 2018
Kırşehir Sağlık-Sen’de Başkanlık Yarışı Kızıştı

Kırşehir’de FETÖ Soruşturmaları kapsamında 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra adli kontrol şartı ile tahliye edilen Sağlık-sen Kırşehir şube başkanı Necati Yılmaz’dan boşalan başkanlık yarışı kızıştı.

FETÖ Terör Yapılanması (FETÖ) davasından ceza alan Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Necati Yılmaz’ın  cezaevinden çıktıktan sonra Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş tarafından evinde ziyaret edilerek görevine dönmesini istediği iddialarını sindiremeyen yönetim kurulu istifasını sunmuş ve Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkan Yardımcısı Şenol Soykan, Başkan Yardımcısı Harun Koç, Başkan Yardımcısı Ahmet Dalgalı Başkan Yardımcısı Yasin Yücesan, Başkan Yardımcısı Recep Altuntaş , Başkan Yardımcısı Yakup Aydın ve 6 kişi ile bütün yönetim kurulu istifa etmişti.

Bunun üzerine Necati Yılmaz’ın görevinden istifa etmesinin ardından alınan olağanüstü kongre kararı gereği Kırşehir’de 24 Mart’ta yapılacak Sağlık-Sen Şubesi genel kurulunda başkanlık için Yasin Yücesan , Yasin Yavuz ve İdris Kaya adaylıklarını açıkladı.

YASİN YÜCESAN

1974 Kırşehir doğumlu Yasin Yücesan , Ahi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Radyoloji MR teknikeri olarak sürdürdürdüğü görevine Radyoloji birim sorumlusu olarak devam ediyor.Yücesan sağlık-sen’in ilk kurucularından olduğunu ve 18 senedir de aktif olarak sendikanın içerisinde olduğunu belirten Yasin Yücesan adaylığı ile ilgili, ”’ 1,5-2 senedir sağlık-sen boşta ve sahipsiz kaldı.Ama bundan sonraki süreçte herşey güzel olacak , daha da güzel olması için aday oldum.” açıklamasında bulundu.

YASİN YAVUZ

1980 Kırşehir doğumlu Yasin Yavuz adaylığı ile ilgili, ”İlk orta ve lise eğitimimi Kırşehir’de tamamladım.Kamu Yönetimi lisans ve Sosyoloji lisans mezuniyetlerimin ardından, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.2001 yılın da SSK Kırşehir Hastanesinde başladığım memuriyet hayatıma 2005 yılından beri Kırşehir Devlet Hastanesinin çeşitli birimlerinde görev yaparak devam ettim. Son olarak Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlik İdari hizmetler Birim sorumlusu, Basın Birim Sorumlusu, İnsan Kaynakları Uzmanı, Tıbbi Hizmetler Birim Uzmanı görevlerinde bulundum.Aynı zamanda Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanıyım bu yüzden STK nasıl yönetilir bu tecrübeye haizim.Bizler Sağlık çalışanlarımızın huzursuzluğunun, sorun yumağı içerisinde sahipsiz bırakıldıklarının farkındayız, düzeltilmesi gereken ve anlatılması gereken çok konu var bu yüzden arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerimiz sonucunda dürüst, donanımlı, cesur, vizyonu olan bir ekiple yola çıkıyoruz.” açıklamasında bulundu.

İDRİS KAYA

Kırşehir İmam Hatip Lisesi mezunu İdris Kaya Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olduktan sonra 1988 yılında Kırşehir Müftülüğünde göreve başlamış.1990 yılında Sağlık Müdürlüğü’ne geçiş yapan Kaya , 2000 yılında naklen tayin olduğu Kırşehir Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’nde 2004-2009 yılları arasında müdürlük yaptı. Daha sonra 2010 yılında tayin olduğu Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde 2014-2017 yılları arasında müdürlük yaptı.2018 yılı itibarı ile Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne uzman olarak atanarak Destek Hizmetleri Birim Sorumlusu olarak görevine eden Kaya adaylığı ile ilgili , “Sendika başkanı seçildiğim takdirde, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek için çaba harcayacağım. Üyelerimiz arasında ayrım yapmadan tüm sağlık çalışanlarının sorunlarını çözeceğim. Türkiye genelinde sağlık alanında en güçlü olan sendikamızın gücünü arttıracağıma inanıyorum” açıklamasında  bulundu.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN