Kırşehir Şeker Fabrikası Bedavaya Gitmiş

14 Nisan 2018
Kırşehir Şeker Fabrikası Bedavaya Gitmiş

Tutgu Gıda’ya 330 milyon Türk Lirası karşılığında satılan şeker fabrikasının henüz ihalesi onaylanmadan stoklarında bulunan 90 bin ton şekerin dışarı taşınması için ihale açılması gündeme bomba gibi düştü ancak herkesin gözünden kaçan bir detay vardı ;

Şeker’in kilosunun 3.30 TL olduğu bilindiğine göre stoklarında 90 bin ton şeker olan Kırşehir Şeker Fabrikası’nın yaklaşık 300 Milyonluk şeker stoğuna sahip olduğu taşıma ihalesi ile ortaya çıkmış oldu.

Daha önce envanterinde 68 milyon şeker olduğu belirtilen Kırşehir Şeker Fabrikası’nda 90 bin tonluk yani yaklaşık 300 milyon TL’lik şeker bulunması yapılan ihalenin şaibeli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Kırşehir Şeker Fabrikasının satış seçeneklerinin arasında vadeli satış yani 330 milyonu aylara bölme seçeneğinin de bulunması, Tutgu Gıda’nın stoktaki şekeri satarak fabrikayı alacağını gösteriyor.

6 Nisan’da Resmi Gazetede yayınlanan ihale 25 nisan’da gerçekleştirilecek ve 6 ay içerisinde fabrikadaki şeker tamamen dışarıya taşınacak üstelik henüz ihale bile onaylanmadan !

Yani Kırşehir Şeker Fabrikası Tutgu Gıda’ya şeker parasına peşkeş çekilmiş olacak.

İŞTE SÖZ KONUSU İHALE İLANI

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2018/04/20180414.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2018/04/20180414-3.htm

 

Ömer Duran

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN