Kırşehir Şeker Fabrikasının İlk Taliplisi Ortaya Çıktı

22 Şubat 2018
Kırşehir Şeker Fabrikasının İlk Taliplisi Ortaya Çıktı

Kırşehir Şeker Fabrikasının ilk taliplisi : ÇEMAŞ.ÇEMAŞ ayrıca ”yerli otomobil” için yarı mamül tedariki için de açıklamada bulundu.

Son teklif verme tarihinin 3 Nisan olduğu şeker fabrikası için ÇEMAŞ gerekli işlemleri başlattı.Geçici teminat bedeli olarak 4 milyon Türk Lirası yatıracak olan ÇEMAŞ KAP’a yaptığı açıklamada ;  ”Bugün toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu ; Döküm ve İşleme Fabrikalarımızın kurulu olduğu Kırşehir’de mukim Kırşehir Şeker Fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili dosyanın Özelleştirme Dairesinden alınması ve işbu fabrikanın satın alınmasına yönelik tetkikat ve çalışma yapma konusunda Genel Müdürümüz Sn. Hüseyin Özel’in yetkilendirilmesine karar vermiştir.” ifadesine yer verildi.

ÇEMAŞ’TAN YERLİ OTOMOBİL İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Çemaş ayrıca yerli otomobilin  çelik döküm ve montaja hazır işlenmiş parça (OEM) tedarik süreci ile ilgili de açıklamada bulundu.Yapılan açıklamada, ”

Bugün toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu ; beş yerli firmanın konsorsiyumuyla geliştirilecek ‘’Yerli Otomobil” in çelik döküm ve montaja hazır işlenmiş parça (OEM) tedarik sürecinde aktif rol alınmasına ve gerekli olduğu takdirde bu doğrultuda kapasite artış yatırımına gidilmesine ve Şirket Genel Müdürümüz Sn.Hüseyin Özel’in bu süreci takip ile görevlendirilmesine karar vermiştir.

Yönetim Kurulumuzun bu kararıyla Mercedes, Ford ve Vestel’in önemli (OEM )tedarikçisi olmamızın getirdiği tecrübenin ‘’Yerli Otomobil” geliştirme sürecinde ülkemizin hizmetine sunulması ve şirketimizin sürdürülebilir büyümesi hedeflenmektedir.” ifadelerine yer verildi.

KIRŞEHİR’E KATKISI BÜYÜK
Şeker fabrikalarında örgütlü Şeker İş’in Kırşehir Temsilciliği ise yaptığı açıklamalarla fabrikanın bölgeye katkısını anlattı. Buna göre fabrika yıllık, pancar bedeli olarak 170 milyon lira, personele 35 milyon lira, esnafa 10 milyon olmak üzere toplamda 215 milyon lira sağlıyor. Açıklamada, “Fabrikamız 2016-2017 kampanyasında maliyet bakımından 25 şeker fabrikası içinde 1. olmuştur. Aynı şekilde bu yıl da devam ediyor. Bu yıl 700 bin ton pancar işlenmiştir. Toplam iş hacmi 1 milyon 100 bin ton. İşçilerimizin yüzde 80’inin emekliliği gelmiştir, hak ve menfaat korkumuz yoktur. Bizim korkumuz Kırşehir kaybedecektir” denildi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN