Kırşehir TSO Başkanı Ekicioğlu’dan Şeker Fabrikası için ”Ortak” Yapı Önerisi

23 Şubat 2018
Kırşehir TSO Başkanı Ekicioğlu’dan Şeker Fabrikası için ”Ortak” Yapı Önerisi

Kırşehir Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, özelleştirilecek olan Kırşehir Şeker Fabrikası için Demir-Çelik Fabrikası örneğini göstererek ”ortak” bir yapılanma önerisinde bulundu.

Gelişmiş bir ülke olma yolunda , ekonomi programımızın yerli ve ulusal hassasiyetlerle kurulmasının önemli olduğunu düşünüyor; özellikle tarım politikamızda üretime öncelik veren, iklimsel ve toprak verimliliğimiz dikkate alınarak, alın terini bu topraklara döken üreticilerimizin çıkarları göz önünde bulundurularak, üretime öncelik verilmesinden geçtiğine inandığını belirten Ekicioğlu, ”

Emeğin en yüce değer olduğuna olan inancımızla, ülkemizde şeker pancarı üretiminin arttırılmasının hem toplumsal sağlığımız açısından hem de üreten toplum olmanın onurunu yaşamak adına çok önemli bir işlevi olacağını düşünüyoruz.  

Şu konu özellikle bilinmelidir ki; şeker pancarının alternatifi asla glikoz olamaz. Bu konuda bilimsel çalışma yapan insanların da belirttiği üzere, günümüzde sağlığımızı tehdit eden en önemli unsurların başında glikoz gelmektedir. İş böyleyken bizim şeker pancarı üretimini arttırmamız gerekirken yerine glikoz ithal etmemiz mantık dışıdır.  

Şeker Fabrikaları’nın geleceği konusunda Karabük Demir-Çelik Fabrikası’ndaki örneği göz önünde bulundurmalıyız diye düşünüyoruz. Kırşehir Şeker Fabrikası’nın geleceği için de pancar üreticilerinden, fabrika işçilerine, ilimiz sanayicisinden, tüccarına kadar bu konuda emeği geçen herkesin ortak olduğu bir yapılanma, hem üretimin hem de istihdamın arttırılmasına ve aynı zamanda emeğin gerçek hakkını bulması adına önemli bir uygulama olacaktır. Bu konuda pancar üreticileri birliği, sendikalar ve ilgili bütün kurumların ortak çalışma yapmasının önemli olduğunu düşünüyor, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda üzerimize düşen her türlü çalışmayı yapacağımızı bildiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN