Kırşehir’de 6 Okula Sınavla Öğrenci Alınacak

11 Nisan 2018
Kırşehir’de 6 Okula Sınavla Öğrenci Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı, herkesin merakla beklediği sınavla öğrenci alacak liselerin listesini açıkladı. Toplam bin 367 okul sınavla öğrenci alırken, 126 bin 510 kontenjan bulunuyor. Sınavla öğrenci alacak okul listesinde 309 fen lisesi, 89 sosyal bilimler lisesi, 222 Anadolu lisesi bulunurken, Anadolu imam hatip lisesinin sayısı 298, mesleki ve teknik Anadolu lisesinin sayısı ise 449 oldu. Listede, en çok devamsızlığın yaşandığı mesleki ve teknik liseler ile Anadolu imam hatip liselerinin sayısının fazlaca arttığı görüldü. Ayrıca listede bazı il ve ilçelerde hiç Anadolu lisesinin bulunmadığı göze çarptı. Bununla birlikte, kontenjan sayılarına bakıldığında, Anadolu ve fen liselerinin fazla olduğu dikkat çekti.

Kırşehir’de ise 6 okul için sınavla öğrenci alınacak.
İŞTE O OKULLAR:

KIRŞEHİR Kaman Kaman Fen Lisesi
KIRŞEHİR Merkez Abdulkadir Özcan Anadolu İmam Hatip Lisesi
KIRŞEHİR Merkez Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
KIRŞEHİR Merkez Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
KIRŞEHİR Merkez Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi
KIRŞEHİR Merkez Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi

BAŞVURU TARİHLERİ

Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Özel Program ve Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumlarına Merkezi sınava girmek isteyen adaylar 11 Nisan tarihinden itibaren internet üzerinden okudukları okullarda başvuru yapabilecekler. Son başvuru tarihi ise 18 Nisanda bitecek.

SINAVDA SORULACAK SORULAR!

Adaylara toplamda 90 soru yöneltilecek. Birinci bölümde 20 Türkçe, 10 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 10 Yabancı Dil olmak üzere 50 soru sorulacak. İkinci bölümde ise; 20 Matematik, 20 Fen bilimleri olmak üzere 40 soru sorulacak. Sınav süresinde ise ilk bölümde 75 dakika, ikinci bölümde 60 dakika süre verilecek. Birinci bölüm 09.30’da, ikinci bölüm 11.30’da başlayacak.

Sınav giriş belgeleri 22 Mayıs tarihinde öğrenciye okul idaresi tarafından verilecek. Ayrıca giriş belgesinin okul tarafından mühürlü olması gerekiyor. 2 Haziran tarihinde yapılacak olan sınavın sonuçları 22 Haziran 2018 tarihinde adaylara duyurulacak.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN