Kırşehir’de ABD ve İsrail protesto edildi

6 Aralık 2017
Kırşehir’de ABD ve İsrail protesto edildi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklamalar Kırşehir’de Ahi Sivil Akıl Platformu tarafından Cacabey Meydanı’nda protesto edildi. 

Ellerinde pankartlarla toplanan Ahi Sivil Akıl Platformu temsilcileri, ‘Kahrolsun ABD, Hilalin Nuru Siyonizmi Boğacak, Allah’ü Ekber’ şeklinde sloganlar atarak ‘İsrail’in başkenti Kudüs olsun’ söylemini protesto etti.
Ahi Sivil Akıl Platformu adına açıklamada bulunan TÜGVA Başkanı Sergen Özdemir, “Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken Suriye’de her gün bir insanlık dramı yaşanırken, Arakan’da kimyasal silahlarla masum çocuk ve kadınlar katledilirken, milyonlarca insan yerlerinden ve yurtlarından ayrılmak durumda kaldı” dedi.
Kudüs’ü işgalci İsrail’in Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunulmasını da eleştiren Sergen Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Tüm dünya üzerindeki Müslüman topraklarının 3 asırdır zengin yeraltı ve yer üstü kaynakları sömürülürken kan akan coğrafyalarındaki tetiği sıkan elin aynı gücü arkasına aldığını çok iyi biliyoruz. Dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak kendisini gören ve aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak görüyoruz.”

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN