Kırşehir’de Yine Bir İlk Ameliyatı

22 Ocak 2018
Kırşehir’de Yine Bir İlk Ameliyatı
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 10.07.2017 tarihinden hizmet vermeye başlayan anjiyo ünitesinde toplam 800 hasta anjiyo oldu.
Bu süreç içerisinde,  Hastaneye Kalp ve Damar Cerrahisinde gerekli olan hekim ve ekipman eksiklikler giderilerek Kalp ve Damar Hastalıkları ameliyatları yapılmaya başlandı.
Geçtiğimiz Hafta  hafta baş dönmesi, bayılma şikayeti ile başvuran Mustafa Akbaş (76) isimli hastaya, hastanemizde yapılan tetkikler sonucunda, Kritik Sol Karotis Arter (sol şah damarı) Darlığı tanısı kondu. Hastanın felç geçirme riski nedeniyle,  Ahi Evran Üniversitesi, Kalp ve Damar cerrahisi kliniğine  operasyon amaçlı yatışı yapıldı.
17.01.2018 Çarşamba günü Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, Yrd. Doç. Dr İbrahim Sami Karacan ve Op. Dr Mehmet Fatih Alpay tarafından Sol Karotis Endarterektomi Operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonun öncesi ve sonrası sürecinde hiçbir sorunla karşılaşılmadı ve bir gün sonra  normal hayatına dönmeye başladı.
Konuyla ilgili Doç. Dr İhsan Sami Uyar yapmış olduğu açıklamada;
“Teknik alt yapı, fiziki ve personel donanımı olarak Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastane’si pek çok hastaneden üstün durumdadır. Bu hastanede çalışmaktan dolayı ayrıca mutlu ve gururluyum. Kliniğimizde şu anda 1 Doçent, 1 adet Yrd Doç ve 1 adet de uzman hekim arkadaşımızla hizmet vermekteyiz. Ayrıca açık kalp cerrahisi konusunda özel eğitimli ve tecrübeli 3 adet cerrahi hemşiremiz, 8 adet yoğun bakım ve 8 adet servis hemşiremiz mevcuttur. İlimize ve bölgemize dünya standartlarında hizmet veren Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanemize Kalp ve Damar Cerrahisinin başlaması ve yapılması konusunda gerekli desteği veren başta İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu’na, idarecilerimize ve tüm devlet büyüklerimize minnet ve teşekkürü borç bilirim.”dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu; “Başta ameliyatı gerçekleştiren hekimlerimize, sağlık personellerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Bu tür başarılı ameliyatlar hem Hastanemiz hem de Kırşehir ilimiz adına büyük mutluluk verici gelişmelerdir. Gelişmiş modern cihaz ve ekipmanlarımızla ve nitelikli çalışanlarımızın özverili çabalarıyla daha nice başarılara şahit olmayı temenni ediyoruz.” dedi.
YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN