Kırşehir’den Afrin’deki Mehmetçiklerimize Görülmemiş Destek

9 Mart 2018
Kırşehir’den Afrin’deki Mehmetçiklerimize Görülmemiş Destek
Kırşehir’de başlatılan Afrin’de terör ile mücadele eden Mehmetçiklerimiz için düzenlenen kurban bağışı kapmpanyası kapsamında binin üzerinde küçükbaş ve büyükbaş  kurbandan 550’si Afrin’e gönderilmek üzere kesildi.
Programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk,  ”Valiliğimizce başlattığımız kampanyaya Kırşehir halkı duyarsız kalmadı ve yoğun ilgi gösterdi. Yapılan kurban bağışı rakamı binin üzerine çıktı. Bugün 550 kurban keserken önümüzdeki günlerde yine 500 civarında kurban keseceğiz.
İlimizdeki modern tesiste kesilen çoğunluğu küçükbaş olan kurban etleri, burada soğutulup karkas olarak soğuk zincirle doğrudan Afrin’e yola çıkarılacak. Birkaç gün sonra keseceğimiz büyükbaş kurban etleri ise Et ve Süt Kurumunda kavurma yapılarak hijyenik şartlarda paketlenerek konserve haline getirilecek ve ardından cepheye gönderilecek.
Ahilerin torunları Kırşehirliler son derece cömert insanlardır. Kendilerinin ihtiyacı dahi olsa başkasına yardım etmeyi severler. Kahramanlarımıza manevi destek veren, Mehmetçiğimizin yanında olduklarını her fırsatta gösteren, büyük vatanseverlik örneği gösteren bütün hemşerilerime kampanyaya göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Vali  Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu,  il ve ilçe protokolünün de yer aldığı program, kurbanların dualar eşliğinde kesilmesi ile sona erdi.
YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN