Kırşehir’in İlk ve Tek İnovasyon Okulu Eğitim ve Öğretime Başladı

30 Kasım 2017
Kırşehir’in İlk ve Tek İnovasyon Okulu Eğitim ve Öğretime Başladı

Ülkemizin öncü eğitim kurumlarından BİL okullarının Kırşehir’de yaptığı İnovasyon okulu kampüsü , eğitim ve öğretim hayatına başladı.

Kırşehir-Kayseri Karayolu üzerindeki kampüs ile ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Mustafa Çelik ; eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitimin kalitesinin daha da yükseltilmesi noktasında değer katacaklarını belirtti.

Çelik, yeni kompleks alanında devam edecek olan BİL Okulları hakkında bilgi veren okul müdürü Mustafa Çelik, bin 700 öğrenci kapasitesi ile Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olan okulun 14 bin metrekare kapalı alana ve 31 bin metrekare açık alana sahip olduğunu söyledi.

Okul içerisinde 8 derslikli okul öncesi, 32 derslikli ilk ve ortaokul , 8 derslikli Anadolu Lisesi, 8 derslikli Fen Lisesi, 8 derslikli mesleki ve teknik lise ile 8 derslikli spor lisesi yer alıyor.

21. yüzyıl inovasyon okulu olarak tasarlanan kampüs içerisinde dersliklerin dışında kapalı spor salonu , 4 adet bireysel çalışma odaları, olimpik yüzme havuzu , buz pateni pisti…

3 adet tenis kortu, mini futbol sahası, voleybol ve basketbol alanları, ibadethane, 100 kişilik toplantı salonu , 500 kişilik konferans salonu, kantin ve yemekhane , revir, rehberlik servisi, okul aile birliği odası, idarî birimler, tarım bahçesi…

Uzay rasathanesi, 3D sınıfları, robotik sınıflar, fen-sosyal bilimler laboratuvarı, yabancı dil uygulama sınıfları, 20 bin kitaplı kütüphane, bilişim derslikleri, sanat sokağı (kil-ahşap-resim-seramik-plastik-cam atölyeleri), 4 adet müzik dersliği, velilerin kullanımına açık özel alanlar, simülasyon laboratuvarı, drama odası ile sinema ve tiyatro salonu yer alıyor.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN