Kırşehir’in Rüzgar Kızı Balkan Şampiyonu

13 Şubat 2018
Kırşehir’in Rüzgar Kızı Balkan Şampiyonu

Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda Sporcumuz Urkuş IŞIK 3000 Metrede Balkan Şampiyonu oldu.

Türkiye Genç Milli Atletizm Takımı ile Balkan U-20 Salon Atletizm Şampiyonasında Ay Yıldız forma altında mücadele eden sporcumuz Urkuş IŞIK 3000 metrede Balkan Şampiyonu oldu.

Hem Ay Yıldızlı forma ile ülkemizi temsil eden hem de Kırşehir’in uluslar arası platformda adını duyuran şampiyon sporcumuz Urkuş IŞIK, madalyasını Atletizm federasyonu başkanı Fatih ÇİNTİMAR’ın elinden aldı.

Birincisi İstanbul’da düzenlenen Balkan Şampiyonasının bu seneki adresi Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ydı. 10 Şubat 2018 de Sofya’da yapılan Balkan U20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonası’na 11 Balkan Ülkesinin yanı sıra Türkiye’den U-20 Türkiye Genç Milli Takımı da katıldı.

Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Genç Milli Takımı 2 altın, 6 gümüş ve 7 de bronz madalya ile toplamda da 15 madalya kazanma başarısı gösterdiler.

Ayrıca sporcumuz Urkuş IŞIK Balkan U20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonasında 4×100 metre erkeklerden sonra altın madalya alan ikinci  Türk sporcu olma özelliği taşıyor.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN