Kırşehirli esnaf mahsur kalan güvercini kurtarmak için seferber oldu

5 Ekim 2017
Kırşehirli esnaf mahsur kalan güvercini kurtarmak için seferber oldu

Kırşehir’de esnaf Mehmet Turhan, kilitli ve boş bir dükkanda mahsur kalan güvercini kurtarmak için seferber oldu. Hayvansever esnaf, 4 gündür dışarı çıkaramadığı güvercini, dükkanın kırık camlarından su dökerek hayatta tutmaya çalışıyor.

Kırşehir’de Ankara Caddesi üzerinde esnaflık yapan Mehmet Turan, 4 gün önce iş yerine giderken, cadde üzerinde yaklaşık 1 yıldır boş olan dükkanda bir güvercinin çırpındığını gördü. Güvercinin kurtarılması için yetkilileri arayan Mehmet Turhan, yetkililerin önerisiyle önce dükkan sahibine ulaşmaya çalıştı. Dükkan sahibinin de kiracısının da dükkanın anahtarını kaybettiklerini söylemesi üzerine hayırsever esnaf, itfaiye ekiplerini aradı. İftaiye Müdürlüğünden, özel mülkiyet olduğu için dükkana izinsiz giriş yapılamayacağı yanıtını alan Mehmet Turhan’ın girişimleri yine karşılıksız kaldı.
Çareyi basına konuşmakta bulan Mehmet Turhan, “Tek amacım güvercini kurtarmak. Yazık günah. Hayvan 4 gündür aç ama bir şey yapamıyorum. Cama vuruyorum, tepki vermiyor. Camın kırık yerinden su döküyorum cama yapışıp su içiyor. 4 gündür suyla yaşıyor. Kimse yardımcı olmuyor. Hayvanı buradan kurtarmak için yardım bekliyorum. Hayvan Haklarının konuşulduğu şu günlerde yetkililerden yardım bekliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN