Kırşehirli İstedi , Konya Potaya Girdi

16 Aralık 2017
Kırşehirli İstedi , Konya Potaya Girdi

”Tüm yatırımları elimizden kaçırdık, bari yerli otomobil Kırşehir’de üretilsin.” talebine siyasiler tarafından herhangi bir tepki verilmezken , Konya Milletvekili Mehmet Kalaycı , Anadolu’yu şaha kaldıracak yerli otomobil yatırımı için en uygun yerin Konya olduğunu söyledi

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ”Konya olarak, Türk malı otomobile Anadolu’nun damgasını vurmak istediklerini dile getiren Kalaycı şöyle konuştu; “Ülkemizde bölgelerin sahip olduğu imkân ve potansiyelin sektörel haritası çıkartılmalı, her bir bölgede potansiyeli yüksek ve başka yerlere göre üstün olan sektörler desteklenerek belirli yöreler “Sektörel Çekim Merkezleri” haline getirilmelidir. Ülkemizde mekansal gelişme için plan hazırlanmalı, küresel rekabet gücü yüksek yeni odaklar oluşturulmalıdır. Marmara Havzası dışında Konya, Kayseri, Mersin, Gaziantep gibi Anadolu’da yeni odaklar belirlenmelidir. Bu kapsamda uygulanacak politikalar ve alınacak tedbirler, ülke kalkınmasına ve bölgelerarası gelişmişlik farklarının azalmasına önemli katkı sağlayacaktır. Türkiye’nin önünde Anadolu’yu yeniden şaha kaldırmak için yeni bir fırsat vardır. Bugün hepimizi heyecanlandıran yerli ve milli otomobil yatırımı mutlaka Anadolu’ya yapılmalıdır.

”Arsa Tahsisi yapmaya ve Gerekli tüm Altyapıyı Oluşturmaya Hazırız”

Kalaycı, ”Anadolu’da en uygun yer de, merkez şehirlerinden biri olan Konya’dır. Ülkemizde otomotiv yan sanayi sektörünün lokomotifi haline gelen ve en büyük metal işleme kapasitesine sahip olan il Konya’dır. Konya otomotivde kaliteli ürünleriyle artık dünyada çok önemli bir merkez haline gelmiştir. Konya’da otomotiv adına her türlü üretim yapılmakta, otomobilin her parçası üretilebilmektedir. Konya olarak, Türkiye’nin ilk yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yapmak, Türk malı otomobile Anadolu’nun damgasını vurmak istiyoruz. Konya Organize Sanayi Bölgesi, yerli otomobil yatırımı için talep edilen büyüklükte arsa tahsisi yapmaya, gerekli tüm altyapıyı oluşturmaya hazır olduğunu açıklamıştır.” dedi.

Kırşehirli Siyasilerden Ses Yok !

Daha önce AKP Erzurum milletvekili İbrahim Aydemir , AKP Zonguldak Milletvekili olan Faruk Çaturoğlu , MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek’in kendi illerinde yapılmasını istediği ”Yerli Otomobil” tartışmasına böylece Konya da girmiş oldu.Ne yazık ki , Kırşehirlinin çok istediği ”Yerli Otomobil” talebi henüz meclis kürsüsünde bile dile getirilmedi.

Konuyla İlgili Diğer Haberlerimiz

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN