Kırşehirlinin Sel Baskını İle İmtihanı

12 Mayıs 2018
Kırşehirlinin Sel Baskını İle İmtihanı

Kırşehir’de sabah saatlerinde başlayan ve sadece 20 dakika süren sağanak yağış sonrasında vatandaşlar ve esnaflar zor anlar yaşadı.

Kültür Merkezi zemin katına dolan suyun tahliyesi esnasında ise bazı çalışanlar yaralandı. Bölgeye itfaiye, 112 görevlileri ve polis ekipleri sevk edildi.

Şehrin en işlek caddesi olan Terme Caddesinde karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar, su dolu yolu görünce şaşkına döndü. Esnaf ise yola iş yerinden aldığı sandalyeleri yan yana dizdi.

Ankara ve Lise caddelerinde yeni yapılan yol yağmur sularıyla doldu, rögar kapakları taştı.İtfaiye ekipleri ise taşan rögar kapaklarını açmaya çalıştı.

Terme Caddesinde bulunan Eczane, ayakkabı dükkânı, çiçekçi, berber, dönerci, çay ocaklarına kadar birçok esnaf, iş yerlerine sızan sudan ürünlerini koruyabilmek için sandalye ve buna benzer eşyalarını dışarıya çıkardı.

Cacabey Camisinin avlusuna inen merdivenler adata bir şelaleyi andırdı.

Geçtiğimiz yıllarda sel baskının da ağır hasar gören Yunus Market deposu da aldığı tüm önlemlere rağmen baskından kurtulamadı.

Su baskınının yaşandığı alanda esnaf, her yağmur sonrası aynı sorunla karşılaştıklarını ve yine zararda kaldıklarını söyledi.

Sağanak yağışın 20 dakika değil de 1 saat sürmesi durumunda can kaybının yaşanması da kaçınılmaz hale gelecekti.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN