Meral Akşener Kırşehir’de Vatandaşlara Hitap Etti

28 Aralık 2017
Meral Akşener Kırşehir’de Vatandaşlara Hitap Etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kırşehir’de il teşkilatı binasının açılışında Kırşehirlilere seslendi.Miting alanıyla ilgili eleştiri yapan Akşener ”bir Türkmen kadını Kırşehirli hemşehrileriyle buluşmaktan alıkoyamazsınınız.”

İşte Akşener’in konuşmasından satır başları, 

”Gittiğimiz yerlerde bize söylenen 1. problem genç işsizliği .Yani 4 senelik üniversite bitirip işsiz kalan gençler, bir meslek sahibi olamamış gençler, gözlerinin feri sönmüş gençler, benden daha yaşlı konuşan gençler.Gittiğim yerlerde soruyorum , cebinde ne kadar paran var diye ? En yükseği 2o TL çıkardı, diğerlerinin parası yok ama birilerinin yüzükle başladıkları siyasi hayatında çocuklarının gemicik filolaları var.Kırşehir’de ne var ne yoka baktım.Sizin vekiliniz diyor ki ”en büyük yatırımımız cezaevi diyor. Kardeşim cezaevi yatırım mıdır? Siz zaten şehirleri açık cezaevine çevirdiniz” diyerek ”şehre cezaevi” yaptık sözlerine tepki gösterdi.

Birincisi genç issizliği, iki sanayisizleştirilen Türkiye. PETLAS’ın dışında büyük bir sanayi var mı? 16 yılda fabrika yapıldı mı? Hayır. Ama cezaevi yapmışlar haklarını yemeyin. Tarım ne durumda? Ekip biçiyor musunuz? Pancar yetiştirmesi ne durumda? Süt ürünleri ne durumda? Şimdi çiftçiyi suçluyorlar.

Diyorlar ki tarımda bizim çiftçimiz ürünü pahalıya mal ediyor. Elbette mal eder. Sen mazotu 5 liraya mal edersen o ürün pahalıya mal olur.

“SAMAN İTHAL EDİLİR Mİ!”

Buğdayımız ithal Rusya’dan. Rus işçisinin ürettiği buğdayı biz satın alıyoruz. Saman ithal edilir mi? Meralarımızı ıslah et! Hayvancılığı geliştir. Mazotu, hayvan yemini ucuzlat. Sizin huzurunuzda muhtereme diyorum ki; ‘Eyyy Amerika diyorsun. Hadi yüreğin yetiyorsa ABD işçisinden aldığın pancarı iptal et.”

18 ADA

Dışişleri bakanı adalar işgal edildi diyor.Siz bostan korkuluğu musunuz ? Bu işgal için ne düşünüyorsunuz ? ne yapacaksınız ? Komnenos diye bir dışişleri bakanı çıktı.Dedi ki bizimkilere ”sıkıysa gel al”.Bizim Ali Türkşen , Kardak kahramanı dedi ki ”az kaldı komnenos az kaldı.”

“KURUCULAR KURULU ÜYEMİZ 15 TEMMUZ GAZİSİ”

15 Temmuz’da hain bir FETÖ kalkışması oldu. Bunda hepimiz hemfikiriz. Ama 249 şehidimiz var. Bu şehitler devleti sokaktan topladılar. Bir kalkışma söz konusuydu; ordunun, polisin tamamı bu işe girmedi. Karşı durdular. Bizim aramızda kurucular kurulu üyemiz Fatih Eryılmaz diye bir kardeşim var benim, 15 Temmuz gecesinde ağır yaralandı.

“15 TEMMUZ, EVET ÇIKAN REFERANDUMUN TEZAHÜRÜDÜR” 

Şimdi polis görevini yaptı. Vatansever subaylar ve diğerleri görevlerini yerine getirdiler. Ama devleti bu millet sokaktan topladı getirdi. Niye? 2010 yılında yapılan o mahur referandum sebebiyle. ben bunları gittim isim isim uyardım. En tepesinden tutun Mehmet Ali Şahin’e kadar. Yapmayın bunu dedim, Anayasa ile YSK’yı bunlar ele geçirecek dedim. Bana ‘merak etme her şey kontrol altında’ dendi. 15 Temmuz, evet çıkan referandumun tezahürü ve sonucudur.

“EN BÜYÜK ZAM BENİM BAKAN OLDUĞUM DÖNEMDE YAPILDI”

Emekliler en son büyük zammı benim bakan olduğum Refah Yol zamanında aldınız. Atanamayan öğretmenler, kardeşim madem atayamayacaktın neden o kadar üniversite açtın? Bakın taşeronu konuştuk, onunla ilgili KHK çıktı. Ama onu da eline yüzüne bulaştırdılar. Sözlü yapacaklarmış. 40 yaşında adama, kadına ne soracaksın kardeşim? AKP’den kağıt getireni alacaklar, diğerlerini almayacaklar.

“SON KHK BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR”

Bizim için bu son çıkarılan kararname bizim için yok hükmündedir. Türkiye’nin üzerine kara bulut gibi çöküp, önüne geleni azarlayan bu üsluptan demokrasi ile kurtulacağız. Ne kadar demokrasi dışında davranmaya devam ederlerse etsinler biz birlik, beraberlikle, sizlerin oylarıyla gayet makul bir şekilde evlerine geri göndereceğiz. Aksi halde Türkiye ne politikada, ne eğitimde, ne ekonomide bir şey yapabilecek durumda değildir.

100 BİN İMZA İLE ADAY OLACAĞIM

Akşener açılışta ” Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” şeklinde kendisine yöneltilen bir soru üzerine şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığına aday olan genel başkanların, parti başkanlarının milletvekilliğine aday olmasını doğru bulmuyorum. Dolayısıyla ben milletvekilliğine aday olmayacağım. Hadi bakalım, muhteremleri de görelim. Aynı zamanda milletvekili imzasıyla da aday olmayacağım. 100 bin imza ile aday olacağım. 20 milletvekiliyle aday olunuyor. Ben, siz uygun görürseniz aday olacağım. 100 bin imza verirseniz cumhurbaşkanlığına aday olacağım. Çoğunuzdan büyüğüm. Size Meral abla tavsiyesi beyler, sakın ola bir kadını düşman edinmeyin.”

Konuşmasının ardından partisinin il başkanlığının açılışını yapan Akşener, esnafı ziyaret etti.

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN