Metin İlhan’a Atatürk Portresi Hediye Eden Başkan Yurdagül, ”İnşallah Meclisteki Makam Odanıza Asarsınız”

11 Haziran 2018
Metin İlhan’a Atatürk Portresi Hediye Eden Başkan Yurdagül, ”İnşallah Meclisteki Makam Odanıza Asarsınız”

Kırşehir’de ismi en çok konuşulan CHP Milletvekili adayı Dr. Metin İlhan Atatürkçü Düşünce Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Birol Yurdagül ve yönetimi ile bir araya geldi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelinen ziyarette, konuşma gerçekleştiren Başkan Birol Yurdugül, “Çıktığınız bu kutlu yolda Cumhuriyet Halk Partisine başarılar diliyorum. Umuyoruz ki her şey sizin ve bizim istediğimiz gibi olur. Mecliste ki makam odanız da bulunması üzere bir hediyem olacak. İnşallah Meclisteki makam odanıza asarsınız” dedi.

ÜLKE OLARAK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yurdagül’ün hediyesinin ve temennisinin kendisini onore ettiğini belirten İlhan, “Hepinizin görüşü Milletvekilliğini kazanacağım yönünde. Ama biz rehavete kapılmayacağız. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ülkemiz de bulunan sorunları görünce elimi taşın altına koymak istedim. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Çok büyük sıkıntılarımız ve sorunlarımız var. En büyük sorunumuz da işsizlik sorunu. Sokağa çıktığımız da insanlarımızın çoğunluğunu sokaklarda ve kahvehanelerde görüyoruz. Ben bunun için Onların gözü kulağı olmak ve Onlara destek olmak istedim. Ekonomi de çok büyük sorunlarımız var. Her gün Dolar ve Euro rekor kırıyor. Mazot, benzin ve Faiz durmak bilmiyor. Onun dışında sağlıkta da çok büyük sıkıntılarımız var.” 

İLK İCRAATIM YENİ HASTANE OLACAK

Kırşehir’in en önemli problemlerinden birisinin hastane ihtiyacı olduğunu belirten İlhan, “Kırşehir Devlet hastanesinde inanılmaz sıkıntılar yaşanıyor. Giden hastalarımızın büyük bir kısmı geri çevriliyorlar, Muayene olamıyorlar. Hasta sayısı belli bir seviye düşürülmüş ama insanlarımız 40-50 Kilometreden geri dönüyorlar. İnşallah bunları çözeceğiz. Eğer seçilir gidersem hastane için kesinlikle kanun teklifi vereceğim. En az 400 yataklı olacak. Çocuk servisimiz, Yoğun bakımımız yetersiz. Hastalar başka yerlere sevk ediliyor. Buda bizim için bir utanç kaynağı. Hepinizden bu yönde destek bekliyorum. Eğitim de aynı şekilde. Çok büyük sıkıntımız var. Laik Eğitim kesinlikle bitmiş durumda. Bilimden çok uzak bir eğitim sistemimiz var. Bu sorunları da çok iyi biliyoruz. İnşallah hepsini çözeceğiz. Esnafın, Çiftçinin çok büyük sorunları var. Özgürlükler ayaklar altına alınmış. Basın özgürlüğü yok. İnsanlar konuşamıyorlar. İnsanlar fikirlerini söyleyemiyor. Yargıda çok büyük problemler var. En büyük problem ise rejim sorunu. Tek Adamlığa Doğru gidiyoruz. Bunun önünü kesinlikle kapatacağız. Diktatörlüğe hayır diyoruz. Hepinizin de bu yönde desteğini bekliyoruz.  Arkamız da olacağınıza da yürekten inanıyorum” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN