Şehit Uzman Çavuş Ramazan Karaca’nın Şehadet Belgesi 1 Yıl Sonra Verildi

3 Ocak 2018
Şehit Uzman Çavuş Ramazan Karaca’nın Şehadet Belgesi 1 Yıl Sonra Verildi

23 Aralık 2016 tarihinde Fırak Kalkanı Harekatında şehit düşen Uzman Çavuş Ramazan Karaca’ya şehadet belgesi takdim edildi.

Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı sırasında yaşamını yitiren ancak cenaze töreninde tabutunda ”şehit” ibaresi yazmayan Uzman Çavuş Ramazan Karaca ile ilgili yapılan incelemenin ardından, uzak mesafeden yapılan atış sonucu şehit düştüğü tespit edildi.

Şehidin Kırşehir’deki evini ziyaret ederek ailesi ile görüşen Vali Necati Şentürk’e Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Harun Ağaç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve Kırşehir Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçarslan eşlik etti.
Ziyaret sırasında gerçekleşen sohbette Vali Necati Şentürk, şehit yakınlarının kendilerine şehitlerimizin kutsal emanetleri olduğunu söyledi.
Şehitlik mertebesine ulaşmanın herkese nasip olmayacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Bu topraklarda özgürce, rahatça yaşıyorsak bunları şehitlerimize borçluyuz. Bu topraklar şehitlerimizin kanıyla vatan olmuştur. Şehitlerimizin bizlere bıraktığı kutsal emanetlerini de kendi ailemiz gibi görüyor, onlarla sık sık bir araya gelerek acılarına ortak oluyoruz. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şifalar diliyorum” dedi.
Ziyaret, Şehit Uzman Çavuş Ramazan Karaca’nın eşine ‘şehadet belgesi’ni takdim etmesi ile sona erdi.

RAMAZAN KARACA’NIN ŞEHADET HABERİ

 

 

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN