Şeker’i Alana Fabrikayı Bedavaya mı Veriyorsunuz ?

16 Nisan 2018
Şeker’i Alana Fabrikayı Bedavaya mı Veriyorsunuz ?

330 Milyon TL’ye Tutgu Gıda’ya satılan ancak deposunda 90 bin ton yani 300 Milyon TL’lik şeker bulunduğu belirlenen Kırşehir Şeker Fabrikasının bu şekilde satılmasına bir tepki de CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’tan geldi.

Fabrika içerisindeki 90 bin ton şekerin taşınması ihalesinin resmi gazetede yayınlanmasının ardından gazetemiz gözden kaçan bir detaya dikkat çekmişti.O detay ; 90 bin ton şekerin aslında 300 Milyon Türk Lirası olduğuydu.Yani neredeyse fabrikanın satış fiyatıyla eş değer.İşte bu konuyu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık dile getirdi.Arık yaptığı konuşmada , ”

Kırşehir Şeker Fabrikasını satın alan bir şirket var. Şirket Ankara’da 300 bin liraya kurulmuş, genel müdürü Kayseri’de yaşıyor. İddiaya göre, şirket kurulduğu günden bugüne tek bir ticari faaliyette dahi bulunmamış, deposunda da tam 89.400 ton şeker olan fabrikayı 325 milyon liraya satın alıyor. Soru şu: Hiçbir ticari faaliyette bulunmamış 300 bin liralık bir şirket, 325 milyon lirayı nereden buldu? Tabii, 5 lirayla Man Adası’nda kurulmuş bir şirketin kasasına 15 milyon doları transfer edenler için bu soru havada kalır ama ben yine de milletim adına sormak istedim.

Bir diğer soru: Deposundaki şekeri satsa 325 milyon lira edecek olan bir fabrika neden yok pahasına bir şirkete satıldı? Bu şirketin arkasında kimler var? Şeker alana fabrikayı bedavaya mı veriyorsunuz?” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN