Şok Karar ! Özbağ TOKİ İptal

24 Ocak 2018
Şok Karar ! Özbağ TOKİ İptal

Herkesin merakla beklediği Özbağ’a yapılması planlanan ”tarım tipi konut” projesi için TOKİ’den şok eden bir karar geldi.

Özbağ Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde Özbağ’a yapılması planlanan ”Tarım Tipi Konutlar” rekor başvuru yapılmıştı.Yaklaşık 950 kişinin başvurduğu proje ile ilgili herhangi bir adım atılmadı.TOKİ’den 2018 yılı için de onay gelmeyince gözler Özbağ Belediyesi’ne çevrilmişti. Özbağ Belediyesi ise TOKİ ile son bir görüşme gerçekleştirdi ve konu ile ilgili açıklama yaptı.Yapılan açıklamada , ”2 yıl önce ev başına 127000 TL olarak düşünülen projenin konut başına 215 bin TL’ye ihale edildiğini , bu yüzden de TOKİ’nin tüm Türkiye genelinde ”tarım tipi konutları” iptal ettiği.” belirtildi.Alınan karar sonrası ev sahibi olma umuduyla başvuran vatandaşlar büyük hayal kırıklığı yaşadı.Başvuru için peşinat ve ön ödeme yapanlar ise paralarını Ziraat Bankasına başvurarak alabilecekler.

BOZTEPE TOKİ DE İPTAL

TOKİ, maliyetlerde meydana gelen artış yüzünden , ”tarım tipi konutlar” için düşünülen fiyatın 2 katına ihale edildiğini bu yüzden de Türkiye genelinde ”tarım tipi konutların” iptal edildiğini açıkladı.Böylece , Boztepe İlçesin’de de düşünülen ”tarım tipi konut” iptal edilmiş oldu.

 

 

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN