Suç Makinaları Kırşehir’de Yakayı Ele Verdi

31 Mayıs 2018
Suç Makinaları Kırşehir’de Yakayı Ele Verdi

Aralarında bir cinayetin de olduğu 100 farklı suçtan 8 ilde  aranan Mesul K. (30) ve Kemal Ö. (25) ,  Kırşehir Polisi’nden kaçamadı.

2013 yılında cezaevinden firar eden Mesul K. (30) ve Kemal Ö. (25) İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Elazığ, Antalya, Düzce ve Bolu’da çok sayıda hırsızlık yaptılar.Şüphelilerden Kemal Ö.’nün 2017 yılında İstanbul’da cinayetten aranıyordu.Geçtiğimiz hafta Bolu Bahçelievler ve Borazanlar Mahallesindeki 3 farklı eve .elik kapıların göbeklerini kırarak giren ikili , evlerden çok sayıda kıymetli saat, dizüstü bilgisayar ve 6 bin lira para çaldı.İhbar üzerine güvenlik kameralarını inceleyen ekipler Mesul K. ve Kemal Ö.’yü tespit etti.

Teknik takibe alınan şüphelilerin araçlarının Akpınar’da olduğu tespit edildi.Kırşehir’de düzenlenen operasyonla Mesul K. ve Kemal Ö. yakalanırken, yanlarında bulunan Mesul K.’nin sevgilisi Ebru A. da suça karışmış olabileceği şüphesiyle gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada, Kemal Ö. ve Mesul K.’nın üzerinden sahte kimlikler çıkarken, çelik kapıları kırmaya yarayan aparat, keski, tornavida ve çaldıkları malzemeler ele geçirildi.

TEK SUÇUM SEVMEK’

Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alınan şüphelilerden Ebru A.(26), “Ben hiçbir suça karışmadım. Onların bu tür olaylara karıştığından haberim yoktu. Benim tek suçum Mesul’u sevmek.” dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

APARTMANA GİRİŞ ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Kemal Ö. ve Mesul K.’nın hırsızlık yaptıkları dairenin bulunduğu bir apartmana girmeleri güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, şüphelilerin kapıyı saniyeler içinde açması yer aldı. Ayrıca cinayet suçundan da aranan Kemal Ö.’nün hırsızlık sırasında pembe şort giymesi dikkat çekti.

AÇAMAYACAĞIMIZ KİLİT YOK
Şüphelileden Kemal Ö. ve Mesul K.’nın emniyette verdikleri ifadelerinde, hırsızlıkta usta olduklarını ve açamayacakları kilidin olmadığını söyledikleri öğrenildi. Ayrıca şahısların kapı kilitlerini açmak için kullandıkları bir aleti özel olarak temin ettikleri, İstanbul’da bu aleti çoğaltıp satmak için plan yaptıklarını ifade ettikleri de öğrenildi.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN