Suriyeliler Bayram Tatili İçin Suriye’ye Akın Ediyor

25 Mayıs 2018
Suriyeliler Bayram Tatili İçin Suriye’ye Akın Ediyor

Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Suriyelilerin Ramazan Bayramını ülkelerinde geçirmek için Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan dönüşleri sürerken, binlerce Suriyeli yoğunluğa yol açtı. 

 Suriye’nin dört bir tarafına gitmek için Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısına geceden gelen Suriyeliler, kurulan çadırlarda sabahladı. 7 çadırı tamamen dolduran Suriyeliler, sabah saat 08.00’den itibaren kontrollü bir şekilde içeriye alınmaya başlandı. Kilis Valiliğinden randevu alan yaklaşık 74 bin Suriyeliden bugün itibariyle 8 bin kişi ülkelerine giriş yaptı.

Suriyeliler arasında tartışmalar ve hırsızlık olayları yaşanıyor 
Suriyeliler, çadırlarda beklerken zaman zaman sıra yüzünden tartışırken, bazı Suriyeliler, kendi ülkelerinin vatandaşlarını eşyaları ile paralarını çalmak isterken yakalıyor. Zaman zaman hırsızlık ve sıra yüzünden Suriyeliler arasında tartışmalar kavgaya dönüşüyor.

Suriyeliler eşyalarını taşımakta zorluk çekiyor 
Suriyeliler ülkelerine beraberinde götürmek istedikleri eşyaları taşımakta zorluk çekerken, el arabalarıyla eşyalarını taşıyor.

ALMANYA ÜLKEYE ALMIYOR

Geçtiğimiz bayram döneminde Almanya’dan Suriye’ye giden Suriyeliler Alman Hükümeti tarafından, ”Bir mülteci ülkesine dönebiliyorsa , mülteci değildir.” gerekçesiyle ülkeye alınmadılar.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN