Tehlikenin Boyutu Daha Büyük !

30 Mart 2018
Tehlikenin Boyutu Daha Büyük !

Kırşehir Pazar Yeri karşısında bulunan Şehir içi otobüs terminali inşaatı dibindeki anayol sağanak yağış ve inşaat çalışmalarının da etkisiyle çökmüştü.Olay yerini incelediğimizde olayın tehlike boyutunun daha büyük olduğu ortaya çıktı.

Sabah saatlerinde çöken anayolda herhangi bir can kaybı yaşanmaması sevindirmişti ancak Şehir içi otobüs terminali inşaatının etrafında çökmeler meydana geldi.Özellikle yan tarafta bulunan ve birçok binanın bulunduğu kısımdaki yollarda derin çatlaklar oluştu.Oluşan çatlaklar burada bulunan iş yeri sahiplerini de tedirgin ediyor.

İNŞAAT FİRMASININ İHMALİ Mİ ?

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan uzmanlar bölgenin tamamen dolgu olduğunu bu sebeple de inşaat firmasının daha dikkatli çalışması gerektiğini ancak bunun dikkate alınmadığını belirttiler.Söz konusu arazi de sıvılaşma olduğunu zaten dolgu olan malzemenin de sağanak yağmurun etkisiyle iyice doyduğunu ve olası toprak kaymalarına zemin hazırlandığı ifade edildi.Tedbir alınmadığı takdirde çökmelerin devam edeceği kaydedildi.

EN YÜKSEK 2. BEDELİ VERMİŞTİ

Kırşehir Belediyesi Şehir İçi Minibüs Terminali’nin yapım işi için İFŞAT Beton 11.850.000,00  TL, Tank Yapı 12.919,000,00  TL ve İHT Mühendislik 12,923.000,00 TL kapalı zarf usulü ile teklif vermiş. Ancak İFŞAT Beton en az bedeli istemesine rağmen ihale Tank yapıya verilmişti.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN