Yurttan artan yiyecekleri KYK öğrencileri hayvan barınağına götürüyor

15 Aralık 2017
Yurttan artan yiyecekleri KYK öğrencileri hayvan barınağına götürüyor

Kırşehir’in Kaman İlçesinde KYK Erkek Yurdu öğrencileri yurttan artan yemekleri toplayarak hayvan barınağına götürüyor. Öğrenciler barınaktaki 30 hayvanı elleriyle besliyor. 

Kaman Gençlik Merkezi gönüllü gençlerinden Ali Güneş, kış aylarında yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına yardımcı olmak için böyle bir yol bulduklarını söyledi. Evlerdeki artıklar için de vatandaşlara çağrıda bulunan Güneş, “Evlerde, yurtlarda ve lokantalarda günlük artan ve çöpe giden yiyecekler var. Bunların toplanıp bu tip barınaklara verilmesi gerekiyor. Belediye tarafından oluşturulmuş barınak var. Burayı sadece belediye ve zabıta ekiplerini bekleyerek değil hayvan severler de kendi imkanları doğrultusunda kullanmalıdır” dedi.

Yurt Müdür Halil Değirmen ise, “Soğuk havalarda barınaklarda bulunan ve yiyecek sıkıntısı çeken hayvanların karınlarını doyurmak için yurdumuzda artan yiyecekleri toplayarak gençlerimizle beraber hayvan barınağına götürüp, barınakta bulunan hayvanları besledik. Bu tip faaliyetleri devam ettirerek hem o hayvanların yiyecek ihtiyacını karşılayacak hem de yurtta artan yiyeceklerin çöpe gitmesini önleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN