31 Aralık 2018

GEÇ GELEN ADALET 

Şehadet Belgesi 1 Yıl Sonra Verildi…

23 Aralık 2016 tarihinde Fırat Kalkanı Harekatında şehit düşen Uzman Çavuş Ramazan Karaca’ya ölüm nedeninin tam olarak tespit edilmemesinden dolayı şehit töreni düzenlenmedi.Yapılan çalışmalar neticesinde Karaca’nın uzaktan yapılan atış sonucu şehit olduğu anlaşıldı.3 Ocak 2018 tarihinde ise Ramazan Karaca’nın şehadet Belgesi ailesine teslim edildi.

YILIN ÇEVRE HABERİ 

Kırşehir Havası En Temiz 6 ilden Birisi… Çevre Mühendisleri Odası 2017 Hava Kirliliği raporunu açıkladı.Rapora göre,  Kırşehir  6 il ile birlikte Türkiye’nin en temiz havasına sahip.

YILIN EN DRAMATİK HABERİ

Babasını Bulmak İçin Kırşehir’e Geldi… Mucur’da yaşayan babası Sefai Kaya’yı bulmak için Türkiye’ye gelen ve Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkan Sabrina Dartois yapılan DNA sonucuyla babasına kavuşturuldu.

YILIN HAYAL KIRIKLIĞI

Çevre Yolu 2018 Yatırım Programına Alındı…  

Kırşehir’in uzun süredir beklediği haber 2018 yılında gelmişti.Kırşehir Çevre yolu nihayet 2018 yılı yatırım programına alındı.Ancak ülkenin girdiği ekonomik dar boğaz ve yatırımların durmasıyla birlikte çevre yolu da yeniden rafa kaldırıldı.

YILIN KARARI

Pkk’lı Öğrencilere Ceza Yağdı…

PKK’lı oldukları gerekçesiyle önce gözaltına alınan ancak serbest bırakılan 15 PKK’lı öğrenci önce tutuklandı ardından tekrar yargılanan PKK’lılar 9’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.Öğrenciler daha sonra Üniversiteden de uzaklaştırıldı.

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN HABERİ

Kırşehir Şeker Fabrikası İle Birlikte 14 Fabrika Satışa Çıkarıldı…

2018 yılı Türkiye’nin de en çok konuştuğu gelişmelerden birisi de şeker fabrikalarının satışa çıkarılması oldu.Toplumda da büyük infial uyandıran haberin ardından imza kampanyaları ve basın açıklamaları yapılsa da Kırşehir Şeker Fabrikası 330 Milyon TL’ye Tutgu Gıda’ya satıldı.

YILIN KAHRAMANI

Zeytin Dalı Harekatında Bacağını Kaybetti Ama Tepeyi Vermedi…

2018 yılında başlatılan Zeytin Dalı Harekatında çok sayıda şehit verdik.11 şehit verdiğimiz 1027 rakımlı tepedeki çatışmanın kahramanı Kırşehirli Üsteğmen Özgür Ocak…16 kişilik timiyle birlikte koruduğu 1027 rakımlı tepeye saldıran teröristleri bacağını kaybetmesine rağmen püskürttü ancak 11 silah arkadaşı şehit düştü.

GURUR DUYDUK

Kırşehirli Çift Milyarderler Listesinde…

Sırtlarındaki çantayla Amerika’ya giden Fatih ve Eren Özmen çifti burada kurdukları Sierra Nevada Corporation şirketiyle NASA’ya hizmet vermeye başladı.Amerika’da Forbes Dergisinin açıkladığı dünya milyarderleri listesine giren Özmen çiftinin Türkiye’nin ilk yerli uçağı projesi üzerinde çalıştıkları da ortaya çıktı.

YILIN SANSASYONEL HABERİ

Kılıç Çeken Vali …

Türkiye’nin de en çok konuştuğu haberlerden birisi Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün Hükümet Binasının balkonundan yaptığı konuşma oldu.Kudüs’e de gireceğiz Musul’a da gireceğiz diyen Vali Şentürk daha Zülfikar kılıcını çekti ve meydan okudu.Valinin bu hareketi İsrail’de bile gündem oldu.

YILIN ÖZEL HABERİ

Hacıbektaşlılar Referandum İstiyor…

1954 yılında demokrasi kurbanı Kırşehir’den koparılarak Nevşehir’e bağlanan Hacıbektaşlılar tekrar Kırşehir’e bağlanmak için referandum yapılmasını istediler.

YILIN SPOR OLAYI

Şampiyon Kırşehir …

2017-2018 sezonunda Kırşehir Belediyesi’ne devredilen aynı sezonda şampiyon olan Kırşehir Belediyespor , Nevşehirspor ile yaptığı play-off maçında da galip gelerek 3. lige yükseldi.3. ligde de fırtına gibi esen yeşil beyazlılar devre arasını liderlikle kapattı.Kırşehir Belediyespor şampiyon olduğu takdirde direkt olarak 2. lige yükselecek.

YILIN FOTOĞRAFI

Kırşehir’i sel vurdu… 

Kırşehir’i birkaç hafta arayla vuran sel baskınları hayatı olumsuz etkiledi.Kanalizasyon hattının da yetersiz kalmasıyla birlikte Kırşehir cadde ve sokakları adeta felaketi yaşadı.Akıllarda bir işletmecinin vatandaşlar için kurduğu bu köprü fotoğrafı kaldı.

YILIN EĞİTİM-ÖĞRETİM HABERİ

Kamanlı Öğrencilerin ”Damar Görüntüleme Sistemi” Tubitak’dan Ödül Aldı

6. sınıf öğrencileri Ilgın Kulak ve Aleyna Demir kanser hastaları ile sohbet ederken, tedavi sürecinde kanı alınırken sıkıntı yaşadıklarını öğrendi.Kanser hastalarının yaşadığı sıkıntıya çözüm bulmak isteyen öğrenciler, TÜBİTAK 2018 yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri kapsamında “Damar Görüntüleme Sistemi” isimli proje hazırladı.9-10 bin liraya mal edilen damar görüntüleme sistemini sadece 50 TL bir maliyet üreten öğrencilerin projesi Tübitak tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye 2. si oldu.

YILIN MİTİNGİ

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Kırşehir’de yaptığı miting Ülke gündemini sarstı.Mitingde Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli arasında yaşanan atışmaların videolarını izleten İnce daha sonra Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Kırşehirli gazeteci Nasuhi Güngör’ün kitabından Erdoğan’ın Pensilvaya’ya gittiğine dair bölümler okudu.Recep Tayyip Erdoğan’ ın büyük tepkisini çeken bu olay sonrasında Nasuhi Güngör ”kurguydu” diyerek kendini yalanladı.

YILIN SİYASİ GELİŞMESİ

CHP 16 yıl sonra milletvekili çıkardı…

24 Haziran ‘da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde %28 oy alan CHP 16 yıl aranın ardından Kırşehir’den tekrar millevekili çıkardı.Üstelik ittifak oylarına ihtiyacı olmadan …

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN SORUNU VE PROJESİ

Kırşehir Trafiği ve Ulaşım Master Planı…

Üst yapı çalışmalarının ardından Kırşehir’de hortlayan ”Trafik Sorunu” içinden çıkılamaz bir hal aldı.Ulaşım Master planı ile birlikte Kırşehir’de dolmuşların yerine yeni otobüsler hizmet vermeye başlarken proje kapsamında yeni trafik sinyalizasyon sistemi projelerine de başlandı.Projenin 2019 yılı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

YILIN KAYBEDENİ …

Dolar Yükseldi, Vatandaş Kaybetti…

Amerika ile Türkiye arasında yaşanan ”Papaz” krizi ve ardından gelen Amerikan yaptırımları neticesinde dolar bir anda fırladı.Elinde parası olanlar dolar alırken olmayan vatandaşların, doların yükselmesiyle birlikte gelen zam dalgası sonrasında alım gücü azaldı.Dolar daha sonra düşse de zamlarda önemli ölçüde bir düşüş olmaması vatandaşın büyük tepkisini çekiyor.

YILIN HAREKATI

Öyle bir Söz Verdi ki …

Sadece Kırşehir’in değil ülkede de en çok konuşulan hareketlerden birisi de Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin ”şehir içinde bisiklet kullanacağım” sözü oldu.

DERİNDEN YARALAYAN HABER

Pitbull Dehşeti…

Okuluna gitmek için evinden çıkan ve daha sonra da başıboş bir pitbull tarafından ağır yaralanan minik Hatice hepimizin yüreğini sızlattı.Kırşehir’de plastik cerrah olmadığı için Kırıkkale’de doku nakli yapılan Hatice’nin durumu iyi olsa da bu olay uzun süre akıllardan çıkmayacak.

YILIN SAĞLIK HABERİ

Tedavi Olduğu Doktora Şiir Yazdı…

Uzun süredir nefes darlığı şikâyeti yaşadığını belirten Mustafa KÖKSAL (79) Dr. Öğr. Üyesi Duygu ZORLU’nun uygulamış olduğu tedavi sonucu nefes darlığı şikayetinin çok azaldığını dile getirerek doktorundan ve hastaneden çok memnun olduğunu dile getirerek duygu ve düşüncelerini şiiriyle anlattı.


2019 YILININ HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE….

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

31 Aralık 2018
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN