Kırşehir’e İstihdam Sağlayacak Projelerle Geliyoruz

5 Ekim 2018
Kırşehir’e İstihdam Sağlayacak Projelerle Geliyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkanı Aday Adaylarından Doç. Dr. Onur Köksal şimdiden seçim çalışmalarına hız verdi.

Birçok STK , basın kuruluşunu ziyaret eden Doç. Dr. Onur Köksal , Belediye Başkanı olduğu takdirde Kırşehir için gerçekleştireceği projeleri gazetemize aktardı.İşte Kırşehir Belediye Başkanı Onur Köksal’ın açıklamalarından satır başları ;

”PROJELERİMİN BÜYÜK KISMI İSTİHDAMA YÖNELİK”

Kırşehir’in ekonomik ve lojistik anlamda önemli bir noktada bulunduğunu belirten Doç. Dr. Onur Köksal , ”biz Kırşehir’de öncekinin yaptığını yıkıp yeniden yapmakla uğraşmayacağız.Önceki belediye başkanlarımızın yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkürlerimizi sunarak onların yaptıklarının üzerine daha fazlasını koymaya çalışacağız.Bunu yaparken de efektif olacağız yani Belediyeye en az maliyetle daha çok hizmet kazandıracağız.Kırşehir için 40 proje ürettik.Bu projeleri yaparken yıllarca bunun analizini gerçekleştirdim.Bu projelerin büyük çoğunluğu istihdama yönelik. Büyük firmalar , büyük şirketler Kırşehir’e yatırım yapmak için geliyorlar ama geri dönüyorlar.Çünkü bizim serbest bölgemiz yok.Kırşehir’ öncelikli olarak kazandıracağımız projelerden birisi bu.Çünkü benim daha önce de görüştüğüm firmalar Serbest Bölge olması durumunda Kırşehir’e yatırım yapacaklarını belirttiler.Daha önce gelen birçok iş adamı ne yazık ki kaçırılmış.

”GÖNÜL KIRMAYA DEĞİL GÖNÜL ALMAYA GELİYORUZ”

Kırşehir ile ilgili projelerini adaylık sürecinde açıklayacağını belirten Doç. Dr. Onur Köksal , ” Yıllarca özellikle son 2 yıldır Kırşehir ile ilgili çok sayıda analiz yaptırdım.Çok sayıda konferans ve bilimsel çalışma için yurt dışına gittim.Oradaki çalışmaları ve alt yapılarını Kırşehir ile karşılaştırdım.Mesela Japonya’da Fukuoka bölgesi var.Orası Japonyanın organik tarımının yapıldığı yerdir.Analiz yaptırdım Kırşehir’in toprak yapısıyla neredeyse aynı…İnşallah bir kooparatif oluşturarak , termal tarımı da devreye sokarak Torku benzeri bir sistemi Kırşehir’e kazandırmayı amaçlıyorum.Bunun Türkiye’de çok örnekleri var.Mesela Termal denildiğinde akla ilk Afyon gelir.Afyon’un termal suyu ile Kırşehir’i karşılaştırdım.Afyon’dan alınan su %40 mineral barındırırken Kırşehir’den alınan su %68 mineral içeriyor.Türkiye’de bundan daha iyisi yok.Kırşehir’in termal suyunu hem sağlık hem de tarımda kullanmayı amaçlayan projeler geliştirdik.

”BÜYÜK BİR OTOPARK ŞART”

Kırşehir’in en büyük problemlerinden birisinin trafik olduğunu belirten Doç. Dr. Onur Köksal, ”Kırşehir’de ilk etapta gerçekleştireceğimiz projelerden birisi de büyük bir otopark.Çünkü ciddi manada park sorunu var ve şehir içinde inanılmaz bir araç yoğunluğu var.Venedik’e gittiğimde şehrin altına 1200 araçlık bir otopark yaptıklarını gördüm.Kırşehir’de de gerekli fizibilite çalışmalarının ardından öncelikli olarak otopark yapacağız ve şehir merkezini rahatlatacağız.

”AYRIM YAPMAYACAĞIZ”

Üstünlük takvadadır diyen Onur Köksal, ”Bizim davamızda sevdamızda Kırşehir.Burada yerli, köylü ayrımı olmayacak.Şimdi Kırşehir’de her partiden bir çok aday adayları belli oldu ve olmaya da devam ediyor. Ben bütün aday adayları arkadaşlarıma ve aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.“Derdi makam olanın derdi bitmesin, derdi dava olana da mevlam dert vermesin.” Bizim davamız Kırşehir. Bizler bu duayla ve bedduayla yola çıkıyoruz.  Gerçekten derdi makam olanlara rabbim dertlerini bitirmesin eğer dertleri dava ise yani Kırşehir ise mevlam yardımcıları olsun hiçbir zaman dert vermesin.İnşallah gelirsek belediye çalışanlarının yaptıklarını tek tek bakacağız ayrım yapmaksızın.Görevini layıkıyla yapanlar görevine devam ederler.”

”KIRŞEHİR KONGRE MERKEZİ OLACAK”

Sadece istihdam değil eğitim alanında da projeleri olduğunu açıklayan Doç. Dr. Onur Köksal, ”Kırşehir bilmin ve ilmin merkezidir. Bir çok değerlerimiz var ve bu özelliklerimizi kullanabiliyor muyuz?Kırşehir son 2 yıldır eğitimde geriye gitmeye başladı. Burada çok sayıda bilim adamını ağırlayacağız ve öğrencilerimizi onlarla buluşturacağız ve bunu da tamamen biz üstleneceğiz.Bizim projelerimizin içerisinde öyle bir şey var ki Ankara’da bulunan ortaokul öğrencileri, lise öğrencileri buraya hazırladığımız projenin içerisindeki şeyi görmeye gelecekler. İlmin ve bilmin yuvasını görmeye gelecekler. O yüzden biz Kırşehir’e talibiz. Şimdiye kadar hizmet eden bütün belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Biz Kırşehir’i bir adım öne değil, on adım öte taşımaya talibiz. Bu dediklerimizi de zaten yapmazsak halk zaten 4 yıl sonra bizlere gereken cezayı kesecektir. O yüzden 4 yıl bir süre gelip geçer. Ama yapılan hizmetler daima kalır. Biz buraya hiç gitmemek üzere gelmek istiyoruz.

”4 YIL GELİP GEÇER”

4 Yıllık sürecin gelip geçici olduğunu belirten Köksal, ”Arkamdan ”bir genç belediye başkanı vardı.Adam Kırşehir’e ne hizmetler yaptı.” desinler istiyorum.Ne beddua edeceğiz, ne de kendimize beddua ettireceğiz. Ben bu toprakların çocuğuyum. Hasıl olan şey bu topraklara hizmet etmek.Rahmetli Neşet hoca’nın tabiriyle “Bir garibim budur derdim, bütün Dünya’yı bende gördüm. İsterim ki benim Kırşehir’im Dünya’dan geri kalmasın. Kırşehir’i bölge illere muhtaç kılmayacak projelerle geliyoruz.Şimdi Kırşehir’de her partiden bir çok aday adayları belli oldu ve olmaya da devam ediyor. Ben bütün aday adayları arkadaşlarıma ve aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.” açıklamalarında bulundu.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN