24 Haziran Kırşehir Anket Sonuçları Belli Oldu

10 Haziran 2018

24 Haziran Seçimleri öncesinde Kırşehir’in nabzını tutmak için düzenlemiş olduğumuz ”Cumhurbaşkanlığı” ve ”Parlamento” anketi sonucumuz tamamlandı.

Özellikle referandumlarda Kırşehir’den çıkan sonuçlar ile Türkiye genelindeki sonuçlar birbiriyle örtüşüyor.Bu anlamda Kırşehir’de ”Cumhurbaşkanlığı” tercihleri de Türkiye’de çıkacak sonuçlarında bir göstergesi olacak.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ 2. TURA KALIYOR

”Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz ?” diye sorduk.Ankete katılan 2187 kişiden 1020’si yani yaklaşık %47’si Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy kullandı.İkinci sırada Muharrem İnce Geliyor.İnce’ye oy verenlerin sayısı 587 yani yaklaşık oy oranı %27 …Meral Akşener’in oy oranı ise %22…Millet İttifakının bir diğer adayı Temel Karamollaoğlu’nun oy oranı ise %2 .Bu sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı Seçmi 2. tura kalıyor.Millet İttifakı adaylarının oy toplamı ise %51

İŞTE O ANKET

[poll id=”13″]

AKP 1 , CHP 1

Bir diğer anketemizde de ; Milletvekili Seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz diye sorduk? Ankete katılan 2244 kişiden %27’si Ak Parti’ye , %25’i Milliyetçi Hareket Partisine, %24’ü Cumhuriyet Halk Parti’sine , %20’si ise İYİ Parti’yi tercih etti.Parlemento seçimlerinde ittifakların aldığı o toplamı ve ittifak içerisindeki çoğunluğu alan partinin milletvekili çıkaracağı için Kırşehir’den 1 Ak Parti , 1 CHP Milletvekili sonucu çıkıyor.

İŞTE O ANKET

[poll id=”14″]

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN