Ramazan Mirzaoğlu’dan Uyarı ”Türkiye’de Vatikan Benzeri Devlet Kuruluyor”

27 Temmuz 2019
Ramazan Mirzaoğlu’dan Uyarı ”Türkiye’de Vatikan Benzeri Devlet Kuruluyor”

Devlet Eski Bakanı Prof.Dr. Ramazan Mirzaoğlu yaptığı açıklamada Fener Rum Patriği Bartholomeos’un,Türkiye’de Vatikan benzeri devlet kurma yolunda ilerlediğini iddia etti.

57.Hükumet Devlet Bakanı ve Kırşehir eski milletvekili Prof.Dr. Ramazan Mirzaoğlu yaptığı yazılı açıklamada  Fener Rum Patriğinin Lozan Antlaşması’na göre sadece İstanbul’un ilçelerine Metropolit atama hakkına sahipken İzmir,Bursa dahil 5 İlimizde Metropolit atamasına tepki gösterdi.

Mirzaoğlu yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“Fener Rum Patriği Lozan Antlaşması’na göre sadece İstanbul’un 6 ilçesine atanabileceği hükmüne rağmen iktidar, Bursa, Kütahya, Isparta, İzmir ve son olarak da Tekirdağ’a metropolit (başpapaz) atadı.

Bundan bir süre önce de hatırlanacağı üzere Ukrayna Başpiskoposunun atanmasını tasdik etmişti. Lozan’da Türkiye’nin ısrarlı çabasına rağmen Türkiye dışına çıkartılamamıştı.

Emperyalist Devletler’in özellikle İngiltere’nin, gayreti ile Türkiye’de Eyüp Kaymakamlığı’na bağlı olarak kalmıştı.Şimdi tam gaz Ekümeniklik yolunda yani Vatikan benzeri bütün Ortodokslar’ı temsilen devlet olma yolunda ilerliyor.

Osmanlı Dönemin’de tam bir fesat yuvasıydı;Yunanistan’ın 1821 de 198 sene önce kurulmasında mühim rol oynamıştı.Yine Balkanlardaki ihaneti hazırlamıştı.Bu yüzden de 2.Mahmut Dönemi’nde Patrik idam edilmişti.Hain Patrik’in asıldığı kapının halen kapalı olduğunu unutmayalım.Türkiye’nin Tapu Senedi olan Lozan Antlaşması’nı tenkit edenleri bu açık ihaneti görmeye davet ediyorum.Ayrıca Ege Denizi’de İşgal edilen 18 Adamız’ı da hatırlatmada fayda vardır.”ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN